Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Україна торік експортувала понад 1 мільйон тонн цементу
31.05.2024р.

За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...

Скільки коштує квадратний метр відбудови
31.05.2024р.

Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...

Німецько-українська співпраця у будівельній галузі для відновлення України
25.04.2024р.

Дев’ять німецьких компаній візьмуть участь в...

Україна планує використовувати для відбудови відходи від руйнувань
02.02.2024р.

Згідно з даними органів місцевого самоврядування, на...

SoftServe розроблятиме для NASA технології будівництва на Місяці
02.02.2024р.

SoftServe від січня 2024 року розроблятиме технології...

3640
18.11.2016р. |
Встановлення душової кабіни та піддону

Щороку зростає потреба у створенні комфорту та удосконаленні інтер'єру. Ванна кімната – не виняток, вона теж має відповідати новим тенденціям моди. Дедалі більше людей у наш час вважають за краще замість старих ванн встановлювати сучасні душові кабіни. 

Душова кабіна – це обгороджене і спеціально обладнане місце для приймання душу з найрізноманітнішим екстер'єром і комплексом функцій. Незважаючи на те, що в душових кабінах і боксах не можна лежати, бо їх конструкція вертикальна, вони надають набагато більше можливостей для прийняття різних оздоровчих процедур, ніж ванни. 

Потрібно уважно стежити за тим, щоб всі елементи душової кабіни були встановлені герметично. Протікання води з душової кабіни може закінчитися не тільки затопленням підлоги, а й електротравмами, затопленням сусідів, псуванням самої кабіни, а також побутовими травмами людини (падіння на слизькій підлозі тощо). Монтувати душову кабіну слід правильно ще й для того, щоб повністю використати всі її функціональні можливості. Адже буде шкода, якщо, витративши велику кількість коштів, часу і сил на установлення, ви з’ясуєте, що гідромасаж, заради якого було придбано душову кабіну, не працює. 

При установленні душової кабіни важливо дотримуватись такої послідовності складання: спочатку фіксують регулювальні упори піддону, потім монтують задню частину кабіни і наприкінці облаштовують передні «шторки».

Починаючи планувати ванну кімнату, пам'ятайте, що іноді краще не використовувати душові піддони, а робити душову кабіну з похилою підлогою. Так, наприклад, влаштовані душові у спортзалах чи фітнес-центрах. Подібні душові кабіни можна обладнати і вдома. Для того, щоб встановити злив (трап), спочатку треба зробити заглиблення в підлозі.

Перед встановленням треба правильно вибрати місце для монтажу душової кабіни. Обов'язково слід ретельно її вимити і перевірити чи кабіна вписується у ванну, не заважає проходу. Особливу увагу треба звернути на зливну трубу. Правильне під’єднання душової кабіни до каналізації допоможе уникнути неприємного запаху під час її використання. Щоб уникнути різноманітних проблем і при подальшому її використанні, слід звернутися до фахівців.

Зазвичай душові піддони продають у комплекті з деталями, необхідними для їх установлення. Перш ніж розпочати монтажні роботи, треба перевірити таке: чи кут стикування стінок душової кабіни становить 90°, чи щільно прилягатиме край піддона до стін, чи збігається розтруб каналізаційної труби зі зливником піддона. Нижню частину конструкції краще відразу приєднати до стічної труби. 

Складність і вартість установлення душової кабіни безпосередньо залежить від її конструкції. Монтаж душової перегородки обійдеться значно дешевше, але він забере більше часу і сил – у цьому випадку необхідно забезпечити надійну гідроізоляцію стін і підлоги, обладнати в підлозі злив або встановити піддон. Цим і обумовлена популярність душових боксів, які не потрібно складати з різних елементів. Оскільки кабіни герметичні, то немає потреби облаштовувати додатково гідроізоляцію ванни. Вартість установлення душового боксу коливається в межах $150–250.

Є відкриті (душові куточки) і закриті душові кабіни (бокси).

Душові куточки

Душовий куточок – це найпростіший і дешевий варіант, який економить не лише гроші, а й простір ванної кімнати. Якщо ви не маєте бажання споруджувати борт і підводити по трубах водостік, обов'язково купіть піддон. Змішувач, шторки, піддон – ось три необхідні складові душового куточка. Душові куточки бувають напівокруглими й квадратними, вони не мають однієї або двох стінок душової, роль яких відіграє стіна ванної кімнати. 

Навіть найменший піддон для душу (квадратні мають розміри від 80х80 см) зі шторкою не обмежує рухів під час купання так, як закрита кабіна такого самого розміру. Крім того умивальник і унітаз можна розмістити на меншій відстані від душового піддона, ніж від кабіни. Стандартна глибина душового піддона – 15–16 см, а є й глибші моделі (21–28 см), деякі з них – з місцем для сидіння.

Закриті душові кабіни (бокси)

Душова кабіна (бокс) – це цілісна конструкція, обладнана вбудованим піддоном і змішувачем, стінки та дверцята якої виконані з пластику або скла. Він поміщається навіть у маленьких ванних кімнатах, де зазвичай дуже мало місця. І якщо ванна обов'язково впиратиметься в унітаз або умивальник, то кабіна забере удвічі менше корисної площі. 

Душовий бокс – це своєрідна комбінація гідромасажної ванни й душової кабіни. Він буває напівокруглим, круглим, квадратним й прямокутним.

Дверцята та стінки душових кабін

Усі без винятку виробники душових кабін велику увагу приділяють дверцятам кабіни, вірніше, їхньому облаштуванню, що залежить від місця установлення і форми піддона. 

У прямокутній кабіні з кутовим входом двері від кута розсуваються вздовж стінок. Те ж саме відбувається, якщо кабіна напівокругла. Двостулкові двері можна складати як всередину, так і назовні, або переміщувати на роликах у будь-який бік. Є й складніші конструкції, наприклад, тристулкові двері – дві стулки складаються гармошкою і на роликах з'їжджаються на третій. Що ж до перегородок, призначених для встановлення в ваннах, то чотиристулкові розсуваються в боки від центру, панелі три-, дво- і одностулкових ширм складаються і відкриваються назовні.

Двері душових кабін бувають двох видів –  зі скла і полістиролу. Душові кабіни з дверима з полістиролу дешевші. Полістирол не б'ється, однак згодом погіршується його зовнішній вигляд, з’являються розводи. На склі не залишається подряпин, воно дуже міцне, його легко мити.

Піддони душових кабін

Є 5 типів піддонів для душових кабін:

-            чавунні емальовані (їх тепер майже не виготовляють);

-            металеві емальовані;

-            керамічні;

-            акрилові;

-            піддони зі штучного мармуру. 

Чавунні і металеві емальовані піддони достатньо міцні і надійні, але мають і недоліки: шум від струменя води з душу або крана, нетривалий термін експлуатації, оскільки будь-яка емаль поступово тріскає, вбираючи бруд та іржу.

Перевагою керамічних піддонів є їхня стійкість та масивність, але вони є крихкими і можуть розбитися.

Піддони зі штучного каменю – одні з найдовговічніших і найміцніших, проте вони  досить дорогі.

Популярними є акрилові піддони. Перевагою акрилу є його «теплота»: від гарячої води він швидко нагрівається. Акриловий піддон без емалі, тому він не вбирає бруду, з часом не темніє і не покривається плямами. 

Необхідні матеріали й інструменти: рівень, дриль, будівельний пістолет з силіконовою мастикою, рулетка, напилок, маркер, ущільнювальна стрічка, дюбелі, шурупи, душовий піддон, ширма, армований шланг. 

Установлення душового піддона

Практично будь-який майстер може самостійно встановити вдома душовий піддон, попередньо підготувавши для нього основу. Зазвичай душові піддони продають у комплекті з деталями, необхідними для його установлення.

Необхідно зафіксувати деталі зливу в отворі піддона та щільно їх затягнути (при цьому герметична прокладка має бути під піддоном). Каналізаційні труби треба монтувати так, щоб розтруб каналізаційного отвору був точно під зливом. 

Перевіряють кут приміщення. Якщо кут не прямий, вирівнюють стіну на висоті піддону, щоб його краї щільно прилягали до стіни. Потім за допомогою регульованих ніжок виставляють піддон по горизонталі. За необхідності треба підняти піддон, щоб створити ухил для стікання води. Для забезпечення герметичності шов між плиткою і піддоном заповнюють силіконом. 

Установлення стінок душової кабіни

Використовуючи рівень, вертикально встановлюють стіновий профіль на край піддона, позначають олівцем на плитці місця свердління. Потім свердлять отвори і вставляють у них дюбелі. 

Щоб не розколоти плитку, у місці свердління не можна використовувати ударну функцію дриля, поки свердло не пройде через всю товщу облицювання. Після цього прикручують пристінний профіль та встановлюють нерухому частину стінки у профіль.

Перш ніж закріпити стінки, потрібно підвісити дверцята та відрегулювати їх. При закритих дверцятах ущільнювач має щільно прилягати до краю піддона. Для забезпечення герметичності душової кабіни шви між різними частинами конструкції необхідно заповнити силіконовим герметиком. 

                                                                                         Андрій АНДРУШКО

 

Теги та ключові фрази
душові піддони 800Х800 металеві б\у
Більше статей за тегами
  • піддон4
  • монтаж кабіни
  • зливна трубка
  • бокси


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
30.03.2020р.

Коли з’явилася перша ванна

Ви, напевно, будете здивовані, але перша ванна з'явилася кілька тисячоліть тому. Звичайно, більш точну дату і обставини її винаходу не вдасться дізнатися, оскільки сталося це ще у доісторичні часи. Легенда про ванну

03.01.2020р.

Акриловые ванны: объективные преимущества и недостатки

Огромную часть современного рынка сантехники занимают акриловые ванны. Эксперты называют несколько причин их популярности: доступность, небольшой вес, разнообразие размеров, а также нестандартных форм. По этим параметрам они превосходят стальные, а тем более чугунные аналоги. Чаши из чугуна весят свыше 80 килограмм, стоят недешево и при этом бывают только прямоугольной или овальной формы.

12.11.2019р.

Аксессуары для ванной на инновационной вакуумной системе монтажа

«Монтажные» присоски сразу же после появления на рынке стали очень популярными. Одна беда – далеко не все из них надежные и хоть сколько-нибудь долговечные. Потому так привлекательна система Super Suctionfix.

При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.