Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Німецько-українська співпраця у будівельній галузі для відновлення України
25.04.2024р.

Дев’ять німецьких компаній візьмуть участь в...

Україна планує використовувати для відбудови відходи від руйнувань
02.02.2024р.

Згідно з даними органів місцевого самоврядування, на...

SoftServe розроблятиме для NASA технології будівництва на Місяці
02.02.2024р.

SoftServe від січня 2024 року розроблятиме технології...

Пільгова іпотека в "єОселі": тепер можна купити не тільки квартири, а й будинки
02.02.2024р.

З 30 січня за пільговою іпотекою в "єОселі" можна буде...

Революція будівельної галузі: у США придумали, як виготовляти екологічно чистий бетон
07.01.2024р.

Виробництво бетону є одним із провідних джерел...

6566
23.07.2010р. |
Укладаємо ковролін
Необхідні матеріали й інструменти: ковролін, підкладка, рулетка, металева лінійка, спеціальний ніж або гострий будівельний різак, клей або двосторонній скотч.

Роблячи заміри перед купівлею ковроліну, обов’язково слід брати матеріал із запасом 5, а краще 10 см. Перед укладанням ковролін повинен відлежатися на гладкій, чистій поверхні підлоги по всій площі приміщення. Всі вигини і нерівності розгладжують, при цьому один бік покриття треба укласти впритул до однієї найрівнішої і найдовшої стіни.
Різні види килимових покриттів мають різну товщину. Вона може коливатися від 3–5 до 30–50 мм. Це залежить від товщини підкладки килимового покриття. Ріжуть покриття за допомогою ножа-зачіпки, перевіряючи точність відрізання через кожні 100 мм (щоб лінія згину збігалася з лінією відрізування).
Відрізаючи килимове покриття з петельним плетінням, потрібно бути дуже уважним. Один неправильний рух і покриття може розплестися аж до середини, а отже, зіпсується все полотно.
Первинна основа ковроліну слугує для початкової фіксації волокна. За видом розрізняють ткану і неткану первинні основи. Її виготовляють із поліпропілену або поліаміду.

 

Підготовка основи

Жодних особливих вимог до якості основи під ковролін не висувають. Основа повинна бути гладкою, рівною, сухою й очищеною, без пилу і жирних плям. Якщо на підлозі є нерівності або тріщини, необхідно заздалегідь вирівняти їх вирівнювальною сумішшю. Якщо передбачають укладання ковроліну на клей, поверхню ґрунтують.
Якщо ковролін укладають на паркетну або дощату підлогу, перевіряють стан паркету, вставляють відсутні планки і зміцнюють розхитані елементи дерев’яної підлоги, зашпакльовують тріщини. Поверхню старої підлоги обшивають панелями ДСП або фанерою товщиною 4–8 мм.
При укладанні ковроліну на керамічну плитку всі плитки, що відійшли, приклеюють, очищають поверхню від фарби, гіпсу, штукатурки тощо, заповнюють шви між плитками вирівнювальною сумішшю. Після висихання суміші поверхню зачищають наждачним папером та прибирають.
ковролін
Укладання підкладки


Підкладка – це матеріал, який підкладають під ковролін. Вона значно продовжує термін слугування килимового покриття. Підкладка послаблює тертя між підлогою і жорсткою підошвою і бере на себе частину навантаження від меблів. Крім того, використання підкладки підвищує комфортність і м’якість покриття. Якщо саме покриття занадто тонке, вона додатково ущільнює його.
При купівлі дешевого ковроліну на тонкій основі і з низьким ворсом за допомогою 10-міліметрової підкладки можна отримати рівень м’якості і теплоізоляції дорогого килимового покриття і при цьому заощадити кошти. Коли ковролін якісний і дорогий, підкладка вбереже покриття від передчасного зношування, беручи на себе значну частину навантаження.
Укласти ковролін можна п’ятьма способами, який обирають залежно від типу і площі приміщення, виду і ширини килимового покриття тощо.

Безклеєве настилання ковроліну

Це найпростіший і найпоширеніший спосіб. Застосовують у приміщеннях площею до 25 м2 за умови, що покриття складається із цільного полотна. Матеріал укладають так, аби його краї виступали над плінтусом на 5–10 см. Покриття розкочують по кімнаті та розрівнюють спеціальним валиком у напрямку від середини до стін. Кути ковроліну прорізають у формі букви V, обрізають покриття по периметру стін. Біля дверних прорізів покриття закріплюють металевою рейкою.

ковролін 

Кріплення на клей цілісного полотна ковроліну

Застосовують у великих приміщеннях. Полотно розгортають, вирівнюють валиком, прорізають кути і обрізають по периметру. Потім його складають навпіл і наносять на вільний простір на підлозі клей. Після того, як шар клею висохне протягом кількох хвилин, прикладають відігнуту частину матеріалу. Акуратно розгладжують килимове покриття валиком. Потім ту ж саму операцію повторюють із другою половиною ковроліну. Якщо кімната в плані зроблена правильно, то можна постаратися укласти покриття впритул до двох суміжних стін.
Кріплення на клей кількох полотен ковроліну
Розкроювання і розкладання матеріалу виконують так само, як і в двох попередніх випадках, але полотна потрібно укладати внапуск на 3–5 см. Спочатку клей наносять на 2/3 ширини полотна, починаючи від стіни, і приклеюють його. Те ж роблять із другою половиною.
Укладають не приклеєні частини ковроліну і прорізають відразу обидва полотна у місці стику. Потім ці частини покриття відгинають, наносять клей на підлогу, укладають полотна назад та розгладжують їх. Другий етап із прорізуванням і остаточним приклеюванням краще виконати на наступний день (клей може «потягнути» покриття).

Обов’язково слід укладати ковролін на клей у приміщеннях площею, що перевищує кілька сотень квадратних метрів. При цьому необхідно не помилитися з дозуванням клею – якщо його буде занадто багато, частки, що просочилися крізь ворс, можуть пошкодити килимове покриття.

ковролін 

Стретчинг

Цей вид настилання ґрунтується на такій властивості текстильних покриттів, як еластичність. Такий спосіб є оптимальним для будинку, квартири і невеликих офісних приміщень. Хоча на перший погляд він здається простим, укласти ковролін таким чином можуть тільки професійні майстри. Килимове покриття натягають під кутом на вузькі рейки з шипами, які закріплені по периметру стін. При цьому враховують їхню можливу кривизну, для чого потрібно передбачити припуски.

Ковролін кріплять на шипи рейки однієї стіни, потім – протилежної. Після закінчення робіт надлишки ковроліну обрізають, рейки при цьому повинні опинитися під плінтусом. Щоб готове покриття стало м’якшим і теплішим, під нього настилають повсть або спінений поліуретан. Краї біля стін закривають плінтусом (він може бути безпосередньо з килимового матеріалу).

ковролін 

Укладання ковроліну на двосторонній скотч

Це один із найпоширеніших способів укладання ковроліну, він дуже зручний, але недовговічний (укладений на скотч ковролін протримається близько трьох років). Такий спосіб дуже дешевий і вимагає мінімуму матеріалів: скотчу і стрічки для склеювання килимів. Ковролін укладають на скотч там, де міняти ковролін доводиться часто, а у зв’язку з великими навантаженнями без проклеювання обійтися не можна. Як правило, це офіси, кінотеатри, магазини та інші громадські приміщення. Крім того, такий тип настилання найдоцільніший, коли ковролін потрібно укласти на короткий термін, наприклад, в залі, де буде проведена презентація або виставка.

Технологія настилання така ж, як і при укладанні ковроліну на клей, лише роль клею виконує скотч, а кріплення виконують тільки по периметру і в місцях стиків.
Перед настиланням покриття наклеюють двосторонній скотч по площині всієї кімнати і по її периметру, залишивши захисний папір на верхній поверхні скотча. Розкроюють, вирівнюють та настеляють ковролін як при безклеєвому укладанні. Відгинають одну половину покриття і складають її на іншу половину, видаляють захисний папір з двостороннього скотча на тій частині підлоги, де немає покриття, і знову розстеляють покриття, розтягуючи його в напрямку до стін і розгладжуючи. Те ж роблять з іншою половиною покриття. Підганяють кути, зарізають ковролін вздовж стін та прибивають плінтус. 

За матеріалами газети "БудЕксперт"
www.budekspert.com.ua

Теги та ключові фрази
https, утеплювач під ковролін, розцінки на укладання ковраліну, ковролін львів ціни, настилання ковролину цена, ковралін укладка львів, БУдівельний матеріал ковролін, монтаж ковролін тернопіль, ковралін, монтаж кавроліна ціна львів


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
19.11.2020р.

Актуальный ламинат: как оформить квартиру по последней интерьерной...

Ламинат уверенно держится в лидерах ТОП по популярности покрытий для пола. Такой спрос побуждает производителей постоянно соревноваться в инновациях, создании актуальных расцветок, текстур, совершенствовании существующих технологий. Какой цвет и фактура ламината наиболее популярны в 2020-21 годах? Читайте в нашем обзоре.

27.11.2018р.

Выбор комфортного пола для дома

Приняв решение начать ремонт, возникает вопрос о напольном покрытии. Чаще всего останавливается выбор на самых распространенных вариантах: линолеум, керамика и ковровое покрытие. Так поступает большинство людей, и мало кто интересуется характеристикой покрытий и их свойствами. То есть человек останавливает свой выбор на том к чему привык. А ведь материал покрытия пола играет немаловажную роль, особенно в жилом помещении. Стоит учитывать не только его износоустойчивость, но и безопасность.

05.03.2018р.

Ремонт ламината своими руками

В настоящее время одним из самых популярных напольных материалов является ламинат. Кроме привлекательного внешнего вида, этот материал имеет отличные прочностные характеристики, долговечен и прост в монтаже. Однако, как и любое напольное покрытие, нуждается в тщательном уходе и бережной эксплуатации.

При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.