Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Тепла підлога - то вчорашній день
19.12.2024р.

Як норвежці опалюють будинки та ходять вдома...

В Ірпені почали будувати перше в країні житло за 3D-технологією
05.12.2024р.

В Ірпені Київської області почали зводити перший у...

Україна торік експортувала понад 1 мільйон тонн цементу
31.05.2024р.

За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...

Скільки коштує квадратний метр відбудови
31.05.2024р.

Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...

12423
27.07.2010р. |
Утеплення лоджії: крок за кроком
Збільшити корисну площу квартири можна, заскливши й утепливши лоджію. Це також дасть змогу значно зменшити втрати тепла, проникнення до помешкання вуличного шуму й пилу. Особливо таке утеплення доцільно зробити у квартирах, вікна яких виходять на проспекти і завантажені вулиці. Утеплення й оздоблення лоджії змінить ваше уявлення про комфорт і затишок настільки, що це місце може стати улюбленим куточком відпочинку у вашому помешканні.

Отже, перший і основний крок до теплої лоджії – засклити її пластиковими конструкціями з двокамерним склопакетом товщиною 32 мм (однокамерний у сильні морози промерзатиме, на ньому утворюватиметься конденсат). Не слід забувати про спеціальні розширювальні профілі по периметру конструкції. Вони знадобляться для подальшого монтажу утеплювача й оздоблення.
Засклена лоджія стає комфортнішою, але не теплою: температура у заскленій лоджії, як правило, на 2–5 градусів вища, ніж надворі. Якщо ж є бажання і можливість облаштувати з лоджії додаткову кімнату, треба утеплити парапет, бічні стіни, стелю та підлогу.Тепло- і гідроізолювальні роботи у лоджії неможливі без застосування сучасних рулонних утеплювачів – спінених полі-етиленів. Їхня мала товщина й унікальні теплозберігальні властивості є незамінними при утепленні невеликого простору, де важливий кожен сантиметр.
лоджія
Є кілька варіантів утеплення лоджій. Розглянемо найпоширеніший із них.
Після монтажу пластикових конструкцій перевірте монтажні шви по периметру віконної коробки (вони мають бути ретельно оброблені піною). З боку вулиці монтажні шви треба закрити пластиковими на-щілинниками або обробити фасадним герметиком, аби захистити піну від руйнування та впливу вологи.
Для утеплення лоджії необхідно використовувати будь-яку масивну ізоляцію товщиною, як мінімум,
30 мм (для впевненості можна застосувати товщиною 40 або 50 мм). Масивну ізоляцію встановлюють першим шаром до бетонної стіни та кріплять за допомогою пластикових «грибів» (див. фото). Усі шви та прилягання обробляють монтажною піною за допомогою спеціального пінного пістолета, адже піна для ручного використання при затвердінні утворює багато прихованих порожнин, і монтажний шов усередині залишається порожнім.

Другим шаром, поверх масивної ізоляції, установлюють будь-який фольгований спінений поліетилен, фольгою всередину приміщення. При його монтажі важливо уникати напусків, тому монтаж встик –
найбільш придатний ва-ріант. Для повної тепло-ізоляції необхідно всі стики проклеювати алюмінієвим скотчем. Щоб уникнути утворення містків холоду, не слід стикувати відбивну ізоляцію у місцях з’єднання конструкцій (стіна–підлога, стіна–стеля, кути).

 


лоджія Пам’ятайте, що треба створити відповідний теплоізолювальний «пиріг», який складатиметься з масивного утеплювача завтовшки 30–40 мм, відбивної ізоляції завтовшки 10 мм, повітряного прошарку між фольгою та внутрішнім оздобленням не менше 15 мм. Необхідно обробляти монтажною піною всі шви у кожному шарі утеплення, тобто створити так званий «ефект термоса», завдяки якому на лоджії зберігатиметься тепло.
За цією схемою необхідно утеплити бічні стіни, парапет, стелі й підлоги. Однак не завжди є можливість залишити повітряний зазор між відбивною ізоляцією та верхнім покриттям підлоги в теплоізолювальній конструкції нижньої плити перекриття. У таких випадках відбивна ізоляція виконуватиме роль гідроізоляції й рівномірного розподільника тепла (у разі облаштування кабельної «теплої» підлоги).
Є два розповсюджених варіанти утеплення підлоги на лоджії. Перший – це облаштування утепленої підлоги з дерев’яною основою; другий – теплої електричної підлоги. Обрешітку на стінах, стелі й парапеті роблять зі сухого дерев’яного бруса та виставляють по вертикальному й горизонтальному рівнях. Її кріплять безпосередньо до бетону за допомогою дюбелів і самонарізів.

До обрешітки кріплять фінішне оздоблення. Зазвичай це пластикові панелі або вологостійкий гіпсокартон. При використанні гіпсокартону потрібні додаткові опоряджувальні роботи, а саме: ґрунтування, шпаклювання, обробка кутів, вирівнювання, наклеювання шпалер або фарбування.
Не слід забувати, що у лоджії мають бути встановлені прилади освітлення. Це можуть бути як вбудовані точкові, так і накладні стельові/настінні світильники, вимикачі й розетки. Для їхнього монтажу спочатку необхідно провести електричний кабель (пізніше його маскують під оздобленням).
лоджія
Варто пам’ятати: як би добре ви не подбали про збереження тепла у лоджії – тепла не буде, якщо тут немає джерела тепла (утеплювачі можуть тільки зберегти тепло, але не генерувати його). У зв’язку з тим, що труби центрального опалення виносити на лоджії категорично заборонено, є кілька альтернативних рішень.
Електронагрівальні прилади (оливні обігрівачі, електрокаміни або електричні конвектори). Це рішення є найпростішим, доступним і економічним. У лоджії площею 3–4 м2 достатньо встановити електроконвектор потужністю 0,5–0,75 кВт. Якщо ж лоджія більша (6–9 м2), у ній краще встановити два конвектори по 0,75 кВт, ніж один потужний в 1,5–2 кВт. Це забезпечить швидше й рівномірніше прогрівання всього об’єму лоджії.

Системи кабельного обігрівання на підлозі – тепла електрична підлога. Помилковою є думка про те, що тепла кабельна підлога споживає дуже багато електроенергії. Потужність кабелю, який закладають на лоджіях, зазвичай становить 180–200 Вт/м2. І якщо навіть ваша лоджія має площу 6 м2, то тепла підлога споживатиме електроенергії менше, ніж електрочайник або праска. А при правильному використанні термодатчиків і терморегуляторів проблема споживання електроенергії кабельною підлогою перестає бути актуальною. Поверх теплої підлоги можна настилати керамічну плитку, ламінат і навіть лінолеум.

лоджія
Кондиціонер на лоджії може працювати навіть узимку. Всі кондиціонери працюють у режимі охолодження/обігрів до –5°С. Але якщо зовнішній блок кондиціонера пристосований для роботи в зимовий період, то кондиціонер функціонуватиме в обох режимах цілий рік (узимку до –25°С). Цей варіант є найдорожчим із усіх запропонованих рішень. Однак за наявності такого кондиціонера на лоджії буде тепло взимку та прохолодно в літню спеку. Дана технологія утеплення є ідеальним варіантом при об’єднанні кімнати з лоджією.

За матеріалами
lodjiya.ru

Газета "БудЕксперт"

Теги та ключові фрази
утеплення лоджії крок за кроком, утеплення лоджії крок за кроком, утеплення лоджії в новобудові, монтування балкону на порожній стіні україна, утеплення підлоги,стелі і стін заскленого балкону львів, Як утеплити масандру шаг за шагом, утеплення балконів львів, утеплення лоджії львiв, утеплення лоджії львiв, лоджії львів


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
08.11.2018р.

Самые востребованные виды каминов на рынке

Многие домовладельцы при формировании обстановки дома задумываются о размещении камина. Этот элемент интерьера производит неизгладимое впечатление на гостей, а также служит источником умиротворения хозяев. Горящий огонь оказывает успокаивающее и расслабляющее действие, поэтому мало кто откажется посидеть возле камина с чашечкой чая. Поэтому стоит знать существующие виды – камины представлены в продаже в широком ассортименте.

21.08.2017р.

Укладання каміна з цегли власноруч

Навіть людині, дуже далекій від будівництва, при необхідності під силу укласти камін або піч нескладної форми. Важливо тільки знати, які інструменти і матеріали слід використовувати, який приготувати розчин для кладки, а також яку будівельну цеглу застосуватиі. Братися за роботу без цієї інформації просто не має сенсу.

14.04.2017р.

Камін: як встановити і де розмістити

Ще з давнини вогонь у будинку пов’язували зі сімейним затишком. Він не лише зігрівав дім, а й серця багатьох поколінь. У наш час заміський будинок чи екстравагантну квартиру неможливо уявити без каміна – сучасного елемента інтер’єру. Облаштування каміна у будинку – справа не з легких. Хоча процес встановлення не трудомісткий, але клопотів із погодженням відповідної документації не уникнути.

При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.