Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Німецько-українська співпраця у будівельній галузі для відновлення України
25.04.2024р.

Дев’ять німецьких компаній візьмуть участь в...

Україна планує використовувати для відбудови відходи від руйнувань
02.02.2024р.

Згідно з даними органів місцевого самоврядування, на...

SoftServe розроблятиме для NASA технології будівництва на Місяці
02.02.2024р.

SoftServe від січня 2024 року розроблятиме технології...

Пільгова іпотека в "єОселі": тепер можна купити не тільки квартири, а й будинки
02.02.2024р.

З 30 січня за пільговою іпотекою в "єОселі" можна буде...

Революція будівельної галузі: у США придумали, як виготовляти екологічно чистий бетон
07.01.2024р.

Виробництво бетону є одним із провідних джерел...

1700
19.03.2018р. |
Як розширити простір малогабаритної квартири

Мрії про просторе помешкання досить часто залишаються лише мріями для багатьох мешканців багатоповерхівок, де вартість квадратного метра коштує досить дорого. Але зарадити цьому можна, правильно використовуючи секрети оформлення інтер'єру,  перетворивши таким чином маленьку житлову площу на функціональне та привабливе житло.

Кілька порад

Перепланування

Об'єднання кімнат найрадикальніший спосіб змінити інтер’єр і збільшити простір, однак він не завжди виявляється практичним. Забираючи стіни, без кордонів залишаються різні житлові зони помешкання. Тому слід ретельно продумати, що заплановано об'єднувати.

До речі, старий спосіб знесення перегородки між ванною і туалетом допомагає не лише візуально розширити кімнату, але і звільнити місце для пральної машини або великої ванни.

Останніми роками мешкнці малогабаритних квартир збільшують простір кухні чи вітальні за рахунок лоджії або облаштовують у ній кабінет чи інше приміщення. При цьому стіни лоджії утеплюють та проводять опалення.

Дуже популярним способом залишається облаштування арки, яка не лише візуально збільшить приміщення, а й відкриє його для наповнення світлом та простором. На відміну від дверей арка може як поділяти приміщення на функціонально різні зони, так й об'єднувати їх в єдине ціле.

Арка забезпечує безперешкодний прохід з одного приміщення в інше. Завдяки тому, що крізь арку видно суміжне приміщення, об'єм сприймається цілісно. Кімнати плавно перетікають одна в одну.

Якщо у квартирі довгий і вузький коридор, його можна «розбити» арками на кілька частин. Завдяки цьому коридор видаватиметься ширшим і коротшим. Якщо ж в арці вбудувати світильники, це створить своєрідну світлову завісу.

Арка легко може додати помешканню особливого колориту. Відтак їх поділяють на пасивні та активні. І якщо перші (напівкруглі чи еліптичні) виконують своєрідну роль дверей, то активні арки за рахунок свого ексклюзивного дизайну можуть підкреслити стиль приміщення та стати важливим елементом дизайну інтер'єру.

Арки пом’якшують кути, що мимоволі створює атмосферу комфорту та спокою.

Важливе правило: вхідні двері обов'язково повинні бути відгородженими від решти простору, щоб господарі не відчувати себе гостем у власному помешканні.

 

Чим розділити житлові зони?

 У маленькій квартирі не рекомендують ставити глухі стіни, якщо це не продиктовано конструкцією. Хитрість полягає в тому, що крізь легкі стіни зі скла чи пластику проходить світло, а тому приміщення візуально здається просторішим, погляд не впирається у стіну, приміщення ніби продовжується.

Як перегородку можна використати стелаж, великий акваріум, жалюзі, барну стійку, штори, «зелену» стінку з«кучерявих» рослин, розсувні двері з матового скла, вишуканий вітраж тощо. Можна також облаштувати між передпокоєм і вітальнею гардеробну (прохід через гардеробну). До речі, гардеробна до стелі займає менше місця, ніж звичний шафа. Окрім того, вона ще й містка.

Візуально ділить приміщення покриття підлоги. Можна також зробити подіум, тоді знайдеться місце і для речей, і навіть для висувного дитячого ліжка.

 

Стіни

У невеликому помешканні стіни однозначно мають бути світлими – пофарбованими чи обклеєними шпалерами. Давно відомо, що світлі фарби візуально збільшують приміщення. Світліне завждибілі, хоча білий і його відтінки використовують дуже часто. Вони роблять інтер’єр більш легким і невагомим, особливо у поєднанні зі світлими підлогою і стелею.

Якщо стіни робити кольоровими, то треба пам’ятати правило трьох для створення гармонійного інтер’єру, тобто має бути три кольори. Перший базовий, його може бути багато. Два додаткових можуть бути у незначних кількостях. У маленьких приміщеннях у базовий колір фарбують стіни. Меблі або базового кольору (може, дуже близького відтінку), або одного із додаткових. Аксесуари та текстиль додаткових кольорів. Стелю найчастіше роблять білою. Не завжди сніжно-білою, часто використовують якісь відтінки і тони. Не варто фарбувати стелю у темний або яскравий колір. 

Дуже  важливо також залишити стіни порожніми. Не варто нагромаджувати на них полиці. Доцільно їх також віддекорувати. Наприклад, дзеркалами або ж цеглянимиділянкамистін.

 

Підлога

За допомогою оформлення підлоги можна також домогтися візуального збільшення приміщення, правда, для цього найбільше підходить підлога з дощок, ламінат або паркет. Традиційно вони укладаються паралельно променям світла, що виходить від вікна. Для досягнення потрібного ефекту треба укладати покриття під кутом до вхідних дверей. Це розбиває перспективу і візуально робить кімнату більшою.

 

Меблі

Звичайно, меблям для малих квартир необхідно приділяти особливу увагу.

Якщо розкладні дивани вже стали класикою, то варто звернути увагу на інші предмети, якітрансформуються. Наприклад, крісло-ліжко: і додаткове місце для сидіння, і спальне на випадок, якщо хтось із гостей заночує у вас. Сьогодні виробники меблів виготовляють безліч «трансформерів». Це і вбудована в шафу прасувальна дошка, і дитячі ліжечка, які складаються не тільки у ширину, але і у довжину. Можливо також знайти меблі, що з’єднують робочу зону і спальню. Все дуже просто. Мова йде про конструкції, де робочий стіл стоїть на подіумі, а під ним – висувне комфортне ліжко.

 Варто раціонально використовувати весь простір квартири: телевізор – на кронштейн у стіні, робочий стіл у потрібний момент трансформується у обідній стіл. Велике ортопедичне ліжко можна замінити диваном. 

 

Позбавтеся від непотребу

Відмовтеся від речей, якими не користуєтеся більше року. Згадайте, скільки разів ви перебирали тисячі дрібниць і скільки разів залишали їх «про всяк випадок». Але випадок таки не трапився. Викиньте їх, не замислюючись, адже ваша квартира – не склад для вживаних речей.

 

 

 

 

 

Теги та ключові фрази
малогабаритне помешкання штори
Більше статей за тегами
  • простір
  • перепланування


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
20.01.2022р.

Современное покрытие для пола должно быть прочным, долговечным, влагостойким, простым в монтаже, иметь невысокую цену и украшать любой интерьер. Кварц виниловый ламинат или СПС ламинат с замковым соединением — модная и популярная новинка на рынке Украины.

17.04.2023р.

Мистецтво вибору – паркетна дошка чи набірний паркет?

Як кажуть, у будь-якому жарті є частка жарту. Тому будь-хто, хто стикався з будівництвом нового будинку або робив ремонт у своїй квартирі, обов'язково ставив собі питання - який матеріал вибрати для покриття для підлоги: паркетну дошку або набірний паркет?

27.11.2018р.

Выбор комфортного пола для дома

Приняв решение начать ремонт, возникает вопрос о напольном покрытии. Чаще всего останавливается выбор на самых распространенных вариантах: линолеум, керамика и ковровое покрытие. Так поступает большинство людей, и мало кто интересуется характеристикой покрытий и их свойствами. То есть человек останавливает свой выбор на том к чему привык. А ведь материал покрытия пола играет немаловажную роль, особенно в жилом помещении. Стоит учитывать не только его износоустойчивость, но и безопасность.

18.07.2017р.

Ламінат проти паркету. Хто кого?

Фахівці рекомендують робити ремонт в приміщенні за певним алгоритмом. Якщо дотримуватися правил, то укладання підлоги має стати одним із завершальних етапів. Отже, у вас буде достатньо часу, аби остаточно визначитися, якому покриттю віддати перевагу: ламінату чи паркету.

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.