Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Тепла підлога - то вчорашній день
19.12.2024р.

Як норвежці опалюють будинки та ходять вдома...

В Ірпені почали будувати перше в країні житло за 3D-технологією
05.12.2024р.

В Ірпені Київської області почали зводити перший у...

Україна торік експортувала понад 1 мільйон тонн цементу
31.05.2024р.

За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...

Скільки коштує квадратний метр відбудови
31.05.2024р.

Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...

15999
09.08.2010р. |
Затираємо і очищаємо плитку
Необхідні інструменти й матеріали:
• респіратор (для роботи із затирками, що містять цемент);
• ґумові рукавички;
• захисні окуляри;
• скребачка з ґумовою насадкою або валик;
• затирка;
• губка;
• розшивка, дерев’яна паличка із загостреним кінцем або зубною щіткою;
• чиста тканина;
• фанера;
• герметик;
• малярський валик або маленький пензлик для малювання.

 

Нанесення
Cпочатку викладіть затирку на поверхню плитки. Для того, щоб розподілити затирку, використайте затиральну тертку (відповідно для підлоги або стін).
Тримайте її під кутом 30° до плитки  і наносіть затирку на поверхню плитки по діагоналі. Пройдіться терткою по всій поверхні два або три рази, але не просто покривайте шви розчином, а намагайтеся втерти, втиснути його у шви, щоб якомога щільніше заповнити їх. Що сильніший опір, то міцніший і щільніше заповнений шов. Головна ідея полягає в тому, щоб заповнити затиркою усі кутики й порожнини навколо плиток, які залишилися після нанесення клею.
Не затирайте всю поверхню одразу, спочатку розподіліть затирку на маленькій ділянці розміром близько 2 м2, поки не з’ясуєте, наскільки швидко схоплюється затирка. Таким чином, якщо затирка швидкосхоплювальна, то вам доведеться періодично очищати поверхню. Іноді можна одразу затерти близько 9 м2 , а іноді можна покрити затиркою малу площу. Робота на невеликій ділянці дасть змогу визначити швидкість затирання.
нанесення

Використання мішка для затирки
Якщо ви працюєте з поверхнею, яку важко очистити (наприклад, зі старим цегляним облицюванням), використовуйте для заповнення швів мішок для затирки. На кінці такого мішка закріплено металевий наконечник приблизно такої ж ширини, як і затиральний шов. Мішок наповніть затиркою, після чого  вичавлюйте її через наконечник у шов.

При роботі із затиральним мішком помістіть наконечник мішка у верхній частині шва та просувайте його вперед уздовж краю шва по мірі його заповнення. Для ефективності заповнюйте шов по всій його довжині, а не навколо окремої плитки. Зазвичай спочатку заповнюють горизонтальні, а потім вертикальні шви. Після того як затирка схопиться, утрамбуйте її у шов за допомогою розшивки або шматка гладкої металевої трубки, діаметр якої більший за ширину заповнюваних швів. Потім дайте можливість спресованій у шві затирці схопитися протягом півгодини, після чого видаліть надлишки твердою щіткою.

нанесенняШирина затиральних швів
Ширина шва частково залежить від уподобань господаря. Декому, наприклад, подобаються вузькі шви. Занадто широкі шви ніби візуально притискають плитку. Квадратна плитка розміром 10, 15, 20, 25, 30 і навіть 60 см буде виглядати акуратно зі швами розміром 3 мм. Неправильна форма плитки менше помітна з ширшими швами, але постарайтеся зробити їх шириною не більше 12 мм. Що ширший шов, то більша ймовірність, що він потріскає. Так само не слід робити затиральні шви дуже вузькими, тому що буде важко заповнювати їх затиркою, у результаті через такі шви просочуватиметься вода всередину облицювання.

 

Видалення затирки
Перше видалення надлишків затирки – сухе
Для видалення зайвої затирки вам знадобиться тертка, яку  слід тримати під майже прямим кутом до поверхні плиток. При цьому необхідно рухати тертку по діагоналі до швів, інакше край інструмента може потрапити у шов і пошкодити  його. Тільки-но надлишки будуть вилучені, дайте можливість затирці схопитися перед початком очищення. Не забувайте час від часу перемішувати затиральний розчин, щоб він залишався м’яким до нанесення його на нові ділянки.
Друге видалення затирки – вологе
Після сухого очищення краєм затиральної тертки (яка видаляє основну масу зайвого розчину з поверхні плиток) кожне облицювання потребує вологого очищення. Час, необхідний для повного схоплювання затирки перед вологим очищенням, різниться від укладання до укладання. Це може бути 5 хв, а може і 20 або більше. На швидкість випаровування рідини з розчину впливають погодні умови, основа, клей, плитка.
нанесення
Для оцінки готовності поверхні плитки і швів до очищення можна використовувати губку: добре намочіть її у воді, потім протестуйте маленьку ділянку поверхні облицювання. Затирка у швах має бути еластичною та щільною, але не твердою. Якщо затирка схопилася надто сильно, плитку доведеться очищати з великими зусиллями, що може пошкодити шви. З іншого боку, якщо за губкою тягнеться затирка зі швів, це означає, що затирка недостатньо схопилася. Слід зачекати кілька хвилин, а очищення можна розпочати тоді, коли затирка у швах залишається на місці.
Якщо затирка присохла до поверхні плитки, її можна видалити за допомогою спеціальної абразивної тертки. (На відміну від інших терток, така тертка не залишає подряпин на поверхні). Після очищення засохлих залишків затирки пройдіться по всій поверхні добре відтиснутою губкою.

Вологе очищення
Вам необхідне лише відро із чистою водою та губка (краще взяти губку з заокругленими краями, тоді не утворяться канавки в затиральних швах).
1. Спочатку губкою швидко усуньте більшу частину зайвої затирки
Розпочинайте очищення затирки з поверхні плиток м’якими круговими рухами, видаляючи частки піску й цементу. Працюйте обережно, щоб у швах не утворювалися канавки. Губку слід обполіскувати і добре відтискати. Якщо до початку очищення минуло не дуже багато часу, то ви зможете усунути надлишки затирки з поверхні плиток за два або три рази.
За один раз очищайте тільки невелику ділянку (розміром 1-2 м2), часто змочуючи губку, щоб змити частки затирки.
2. На другому етапі огляньте, наскільки акуратні шви.

нанесення

Вирівняйте і розгладьте шви за допомогою розшивки. Потім підрівняйте краї швів губкою. Рухайте губкою паралельно до шва, обережно видаляючи виступи і заповнюючи наявні виїмки невеликою кількістю затирки на пучці пальця в гумовій рукавичці. Фактичний розмір шва залежить від типу використовуваної плитки. Якщо краї плитки гострі та прямі, затирка у швах має бути плоскою, на рівні з верхнім краєм плитки. Якщо верхній край плитки заокруглений, плиточник повинен сам вирішити, якої висоти робити шов. Дуже важливо надати усім швам однакової форми та глибини.
3. Наприкінці проведіть фінальне ретельне очищення поверхні плиток від залишків затирки.

Як тільки шви в облицюванні будуть вирівняні, поверхню плиток слід знову ретельно очистити змоченою губкою, після чого зробити прямий, вертикальний прохід довжиною близько метра одним боком, повільно і без зупинок рухаючи її в напрямку до себе. Після першого проходу поверніть губку чистим боком і зробіть подібний прохід паралельно першому, після чого промийте губку.  Продовжуйте доти, поки не очистите всю площу. Після такого очищення всі залишки затирки повинні бути усунуті з поверхні плиток, після чого шви мають підсохнути  протягом 15 хв.
Якщо плитки покриті блискучою глазур’ю, а кути рівні та прямі, то наліт від затирки можна легко видалити, протерши марлею або м’якою чистою тканиною. Якщо плитка має матову поверхню або заокруглені кути, то може знадобитися ще один додатковий прохід зі свіжою водою та губкою.
Якщо ви вирішили використовувати спеціальні очищувачі або кислоту, пам’ятайте, що затирка має повністю схопитися, перш ніж ви будете їх використовувати.

 

 Нанесення герметика
Коли затирка затвердне, плитку і шви можна покрити герметиком відповідно до інструкції виробника. Ретельно очистіть плитку та шви, дайте їм висохнути протягом кількох днів, після чого нанесіть герметик. Якщо ви будете покривати герметиком і плитку, й затирку у швах, використовуйте малярський валик, а якщо тільки шви, – скористайтеся маленьким пензликом. Усі надлишки герметика, які можуть випадково потрапити на поверхню плитки, одразу ж видаляйте.
Для ефективного догляду за плиткою іноді треба покривати її герметиком раз у два роки (іноді частіше).

 

Завершення роботи
На підлогу покладіть лист фанери й категорично забороніть ходити по підлозі до повного висихання затирки. Будьте уважні, деякі види затирки сохнуть до двох тижнів (тривалість висихання наведено в інструкціях виробника).

За матеріалами газети "БудЕксперт"
www.budekspert.com.ua


Теги та ключові фрази
https, Ціна розшивка та фугування швів плитки, через скільки часу можна мити фугу, розшивка і фугування швів, Фугування матової плитки, як стерти фугу матовоі плитки, як затерти фугою плитку і кра, коли мити шви після затірки, через скильки часу можна почистити плитку після укладки, фугованя.плитки.


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
06.05.2020р.

ЦВІЛЬ У ПОМЕШКАННІ – РЕАЛЬНІ ЗАГРОЗИ

Останніми роками широких масштабів набула проблема ураження покрівельних, стінових і підлогових конструкцій, укладених за багатошаровою технологією із застосуванням комплексу паро-, гідро- і теплоізоляційних матеріалів.

11.08.2017р.

Міфи зовнішнього утеплення панельних будинків

Утеплення окремих квартир з боку фасаду багатоповерхових житлових будинків, крім недовгострокового позитивного ефекту для мешканців цієї квартири, має низку істотних недоліків, що не дають можливості рекомендувати такий тип утеплення для масового застосування.

01.07.2016р.

Де потрібна теплоізоляція?

Після введення нових будівельних норм, що посилили вимоги до теплозахисту, правильне використання якісної теплоізоляції стало насущною необхідністю. Сьогодні у будівництві використовують сучасні матеріали і технології, що дають змогу зберегти тепло ефективніше. Це, наприклад, складні тришарові конструкції із залізобетонних панелей, блоків легкого бетону, цегли з обов'язковим середнім шаром із теплоізоляції, а також багатошарові системи фасадного утеплення – вентильовані фасади і системи "мокрого" типу.

При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.