Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Тепла підлога - то вчорашній день
19.12.2024р.

Як норвежці опалюють будинки та ходять вдома...

В Ірпені почали будувати перше в країні житло за 3D-технологією
05.12.2024р.

В Ірпені Київської області почали зводити перший у...

Україна торік експортувала понад 1 мільйон тонн цементу
31.05.2024р.

За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...

Скільки коштує квадратний метр відбудови
31.05.2024р.

Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...

14203
11.05.2011р. |
Захистіть фундамент від вологи
Запобігти появі води можна на етапі будівництва. Спочатку треба проаналізувати рівень ґрунтових вод і провести геотехнічне дослідження. А вже згодом проектувати фундамент і вирішувати, як його гідроізолювати. Крім рівня ґрунтових вод, на появу вологості у підвалах і фундаментах впливає кількість атмосферних опадів, проведення інженерних комунікацій через гідроізоляцію, відсутність дренажу і вентиляції у підвалі. Безумовно, причиною скупчення вологи може стати і негерметична гідроізоляція фундаменту або погано виконані роботи.

Методи, матеріали і технології
Метод гідроізоляції обирають залежно від типу ґрунту на ділянці і рівня ґрунтових вод. Є три види гідроізоляції: легка, середня і складна.
Матеріали для гідроізоляції фундаментів можна класифікувати таким чином:
– за місцем розташування на площині (вертикальні, горизонтальні);
– за місцем розташування у просторі (атмосферні, підземні й підводні);
– за місцем розташування у будівельній конструкції (зовнішні і внутрішні);
– за конструкцією (одно- і багатошарові, армовані і неармовані, із захисним шаром чи без нього).
Крім того, гідроізоляційні покриття розрізняють за способом використання – обмащувальні (фарбувальні), штукатурні, наливні, проникні, монтовані, ін'єкційні, засипні, обклеювальні.
Для облаштування штукатурної гідроізоляції використовують полімер-цементні гідроізолювальні суміші, , торкретбетони. Ці матеріали зазвичай наносять кількома шарами (загальний шар може становити від 2 до 50 мм) при будь-якому вигляді ізоляції. Цей вид гідроізоляційного покриття застосовують, як правило, для конструкцій, що не піддаються вібраціям і деформаціям, а також не потребує додаткового захисту. Перевага штукатурної гідроізоляції полягає в тому, що її можна наносити на нерівні поверхні.
Наливну гідроізоляцію використовують для заповнення щілин у поверхні, котру захищають, і при відновних роботах. Це покриття може бути армоване металевою сіткою або склотканиною. На горизонтальних поверхнях наливну гідроізоляцію виконують не лише на жорсткій монолітній основі. Вона складається з 1―2 шарів і захищається стягуванням із цементно-піщаного розчину завтовшки 30 мм. Наливна гідроізоляція не потребує додаткового захисту.
Монтовану гідроізоляцію виконують зі спеціально виготовлених елементів ― металевих і пластмасових листів, профільних стрічок, які прикріплюють до основної споруди монтажними зв'язками.
Ін'єкційна гідроізоляція здійснюється нагнітанням матеріалу у шви і тріщини будівельних конструкцій або в ґрунт, що прилягає до них.
Засипну гідроізоляцію здійснюють шляхом заповнення сипкими гідроізоляційними матеріалами спеціальних водонепроникних шарів і порожнин.
Обклеювальну гідроізоляцію виконують із рулонних або листових матеріалів: бітумних або полімерних, рідше композитних.
Обмащувальну (фарбувальну) гідроізоляцію виконують нанесенням плівкоутворювальних рідких і пастоподібних матеріалів пензлями, фарбопульверизаторами, щітками і шпателями.

Захистіть фундамент від вологи













Сучасна обмащувальна гідроізоляція як один із найпоширеніших способів ― це синтетичні смоли і полімери на бітумній основі, а також цементно-полімерні мастики, до складу яких входить суха суміш, цемент і мінеральний наповнювач. Ці матеріали мають хорошу адгезію до фундаментів.
Обмащувальну гідроізоляцію застосовують для захисту поверхонь від капілярної вологи (всередині) і ґрунтових вод (зовні). Найкраще цей тип гідроізоляції використовувати ззовні.
Товщина гідроізоляційного шару ― лише 1―3 мм, але водозахисні компоненти проникають у пори основи і герметично закупорюють їх. Суміш наносять шпателем на суху поверхню, застосувавши засоби індивідуального захисту. Після нанесення обмащівальної гідроізоляції поверхня потребує додаткового захисту.
Обклеювальну гідроізоляцію накладають на вирівняну, чисту та суху основу. Цементну основу покривають холодною ґрунтівкою, потім на неї наклеюють рулонний гідроізоляційний матеріал.
До обклеювальних матеріалів, найбільш використовуваних нині, можна віднести склоізол. Його наклеюють холодним способом, термін слугування ― 15―20 років. Більш надійними вважають склоеласт і рубітекс на основі полімеризованого бітуму. Їх наклеюють гарячим способом, термін слугування ― 20―25 та 25―35 років відповідно. При наклеюванні кожен попередній шар перекривається не менше, ніж на 100 мм у поздовжніх стиках і на 150 мм ― у поперечних. На вертикальні та нахилені поверхні наклеюють рулонні матеріали знизу вгору.
Гідроізоляційні проникні матеріали виготовляють із цементу з додаванням хімічно активних речовин та піску певної гранулометрії. Перед нанесенням гідроізоляційний матеріал у вигляді порошку змішують із водою, після чого наносять на мокру бетонну поверхню. Товщина шару гідроізоляції проникної дії ― 1 мм.
Принцип її дії базований на проникненні хімічно активних часток углиб бетону і подальшій кристалізації у ньому. Таким чином оброблений проникною гідроізоляцією бетон підвищує свою водонепроникність щонайменш у 4 рази.
Фахівці радять використовувати комплексну систему гідроізоляції, яка підвищить загальний кошторис будівництва лише на 1―3 %, але збільшить термін слугування фундаменту в десятки разів. Найпростіший спосіб облаштовання надійної гідроізоляції — це додавання проникних ізолюючих матеріалів у бетонну суміш в процесі її приготування.
У випадках використання гідроізоляції проникної дії поверхня не потребує додатвового захисту, оскільки товщина бетону, в такому випадку, виступає надійним захистом.

Гідроізоляція стін фундаменту ззовні
Варіант 1
Ззовні фундаменту на висушену поверхню наносять шар цементної обмазки (обмазувальна гідроізоляція), потім закривають ззовні поверхню фундаменту 2―3 шарами толю або руберойду (обклеювальна гідроізоляція).
Можна побудувати додаткову цегляну притискну стіну, яка буде слугувати захистом рулонного обклеювального матеріалу. Збільшити термін використання обклеювальної гідроізоляції може «глиняний замок», оскільки він унеможливлює контакт ґрунтової води з гідроізоляційним матеріалом і знижує гідростатичний тиск води на стіни фундаменту. Щоб захистити цоколь, шар гідроізоляції повинен бути на 20―50 см вищим від поверхні.
Варіант 2
Для захисту створеної гідроізоляції, зниження тиску води, а також відведення води від будинку найкраще виконати пристінний дренаж за допомогою шипоподібної мембрани.

Захистіть фундамент від вологи














Основна функція пристінного дренажу полягає у відведенні від фундаменту талої, ґрунтової і дощової води. Для найефективнішого відведення води можна запропонувати використання шипоподібної мембрани і геотекстилю. У шипоподібній мембрані дренажна порожнина дає воді змогу стекти донизу, де вона буде збиратись та надходити далі через дренажні труби (розташовані обов'язково нижче від рівня п'яти фундаменту), подалі від стін будинку.

Облаштування вимощення як додатковий захід водовідведення від будинку
Для захисту цокольного поверху і фундаменту від води по периметру будинку облаштовують вимощення. Це захищає будинок від поверхневих вод при осіданні і танені снігу. Ширина вимощення на звичайних ґрунтах має становити 150―200 мм відносно винесення карниза, але не менше 600 мм по довжині. Поперечний нахил повинен становити 2―3% у напрямку від стіни споруди до землі, тобто убік від будинку. Вимощення формують зі щільного ґрунту, глини, яку засипають щебенем або гравієм. Воно повинне мати підоснову завтовшки не менше 0,15 м з ущільненого місцевого ґрунту або глини, а потім його покривають цементом або асфальтом. У тому місці, де вимощення з'єднується із землею, роблять канавку-дренаж для відведення води. З неї вода повинна відводитися від будинку в бік нахилу вниз. Канавку цементують, щоб вода краще стікала. Матеріалом для вимощення може слугувати бетон, асфальт, іноді застосовують натуральний або штучний камінь.

Захистіть фундамент від вологи





Вода відводиться у зливний колодязь. Якщо вимощення немає або воно пошкоджене, вода з водостічних труб, розташованих на рівні з цоколем, виливатиметься на землю біля будинку, просочуватиметься до фундаменту і підмиватиме його.
Важливу роль при комплексному водовідведенні відіграє дренаж ― набір труб і свердловин (дрен), який збирає воду, що накопичується поряд із будинком, і відводить її на безпечну відстань. Дренаж варто робити, якщо будинок розташований на схилі або поряд із нахилом, а також на слабопроникних ґрунтах: глині або глинистому піску, коли є небезпека постійного або періодичного підтоплення будинку.
Є кільцевий дренаж, який укладають навколо будинку на рівні фундаменту, і внутрішній ― укладають всередині будинку (в підвалі).

Дренаж облаштовують так:
– по периметру будівлі виривають траншею, дно якої повинне міститися нижче від рівня підошви фундаменту;
– дренажні труби мають бути укладені з ухилом у бік вбираючого колодязя, ухил має бути не менший, ніж 3 мм, по дну траншеї розрівнюють пісок із тим же ухилом, а потім ретельно трамбують;
– траншею закидають щебенем або гравієм заввишки приблизно 12 см і ретельно трамбують;
– дренажні труби проходять уздовж по всьому периметру будівлі;
– воду з дренажних колодязів потрібно буде періодично відкачувати.

Захистіть фундамент від вологи











Гідроізоляція підвалу
У підвал будинку можуть проникати ґрунтові води, дощова вода і вода, що утворюється внаслідок танення снігу, волога з водопровідних та каналізаційних труб, які протікають.
Вода в підвалі завдає чималої шкоди будівлі – підточує фундамент, при випаровуванні проникає у розташовані вище приміщення і порушує їх мікроклімат. Також вода у підвалі ускладнює ремонт комунікацій та обладнання.
Отже, стіни і підлогу підвалу необхідно ізолювати від поверхневих вод, що просочуються через ґрунт, а також від капілярної вологи, що підіймається вгору. У підвальних приміщеннях при нижчому за рівень підлоги рівні ґрунтових вод, достатньою вважається гідроізоляція на бетонній основі з укладеним на неї водонепроникним покриттям.
Гідроізоляцію стін підвалу облаштовують шляхом покриття поверхні, що контактує з ґрунтом, двома шарами гарячої бітумної суміші.
Якщо рівень ґрунтових вод вищий від рівня підлоги підвалу, гідроізоляція стін і підлоги повинна створити оболонку, яка могла б чинити опір дії гідростатичного тиску.
Наведений на схемі спосіб гідроізоляції підійде тоді, коли можливо підняти висоту підлоги на 50―60 см. Гідроізоляцію підлоги підвалу розпочинають із насипання щебеню шаром не менше 20 см (це зруйнує капілярність і не дозволить волозі підійматися) та роблять стягування цементним розчином шаром 5—6 см.
Стіни підвалу можна обмазувати проникною гідроізоляцією, яка може бути використана і на вологому бетоні. Цей вид гідроізоляції використовують зсередини і зовні. Він взаємодіє з водою, зв΄язуючи оксиди з солями, що утворює кристали, які повністю закриває пори. Під час ремонту старого бетону необхідно очистити поверхню від штукатурки і знежирити, щоб відкрити доступ до капілярної системи поверхні. Для цього знадобиться водоструминний апарат, який працює при тиску не менше 200 атм. або дротяна щітка. Також підійде будь-який інший механічний спосіб очищення.
До гідроізоляції фундаменту й підвалу треба підійти дуже серйозно. Фахівці вважають, що традиційний дренаж і вимощення не захистять підвал від затоплення, тому що ґрунтові води можуть піднятися несподівано. На думку експертів, гідроізоляція фундаментів і підвалів – це важливе завдання, яке потребує комплексного вирішення і консультацій фахівців.

Коментар фахівця:
Назаревич Богдан Леонович, кандидат технічних наук, доцент кафедри «Будівельне виробництво» НУ «Львівська політехніка», ТзОВ «КНП»:
Наше підприємство має багатий, напрацьований роками досвід, і його діяльність можна розцінювати як науково-практичну.
Реставрація більшості проблемних підвалів і фундаментів міста Львова - наша робота. Роблячи санацію, «оздоровлення», ми оцінюємо фізико-хімічний стан забудови і, тільки виходячи з того, починаємо, так би мовити, «лікування». Робиться це з дотриманням правил і норм науково-дослідницького інституту, який діє під егідою «ЮНЕСКО».
Зараз ми працюємо з кількома «цікавими» об’єктами у Львові, області, Ужгороді тощо. Скажімо, купує людина цілий поверх старого будинку з підвалом, якому багато років і який ніколи не був придатним для житла, невідомо як і коли саме побудований, немає жодних технічних документів, через те, що власники змінювались багато разів, змінювалось цільове призначення приміщень. Новий власник хоче зробити кафе або ресторан, чи, скажімо, студію. Робиться це, на приватних засадах, на швидкуруч, але це не правильно і потребує комплексного загального рішення і втручання професіоналів.
Зараз такої роботи багато і в нових приватних будинках. Це пов’язано з тим, що будівельники іноді роблять роботу недоброякісно, без врахування будівельних норм. Потім доводиться робити подвійну роботу, замінювати або переробляти гідроізоляцію, вичерпувати воду з підвалів або «лікувати» грибок, до появи якого вона призводить.
Роботи із гідроізолювання вважають прихованими, бо людина бачить лише кінцевий результат, над яким працюють дизайнери. Але насправді вона має важливе значення!
Лише виходячи з досліджень, можна обирати той чи інший вид гідроізоляції фундаменту або підвалу. Бітумна ізоляція, встановлення глиняного замка, як усі звикли думати, на жаль ефективні лише в певних умовах. Наприклад, якщо будинок стоїть десь на болотистій місцевості, де завжди є високий рівень ґрунтових вод, такий спосіб не підійде.
Слід наголосити на тому, що всі роботи із гідроізолювання повинні проводити спеціалісти, які вміють правильно зпроектувати гідроізоляцію. Тому що надійна ізоляція має працювати стільки, скільки стоїть сама будівля. Це можна побачити на прикладі горизонтальної гідроізоляції. Якщо вона вийшла з ладу, ви ж не зможете розібрати будівлю і повністю замінити її.
Звісно, що будь-яка гідроізоляція – це добре, але слід пам’ятати, що вона ефективна лише при щільній адгезії з поверхнею і тільки за умов правильного монтування, під час якого не порушують технології та уважно слідкують за процесом виконання робіт, тому що незначне механічне пошкодження щільності покриття може призвести до негативних наслідків.

Олександр Фінько
Теги та ключові фрази
https, для захисту фундаменту від вологи, фундамент будинку покривають гідроізоляційними матеріалами, чим підвести фундамент, як утеплити фундамент, як обложити фундамент каменем фото, гідроізоляція фундаменту власного будинку, гідроізоляція фундаменту старого будинку, як захистити фундамент від вологи, ізоляція фундаменту від грунтових вод
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
06.05.2020р.

ЦВІЛЬ У ПОМЕШКАННІ – РЕАЛЬНІ ЗАГРОЗИ

Останніми роками широких масштабів набула проблема ураження покрівельних, стінових і підлогових конструкцій, укладених за багатошаровою технологією із застосуванням комплексу паро-, гідро- і теплоізоляційних матеріалів.

11.08.2017р.

Міфи зовнішнього утеплення панельних будинків

Утеплення окремих квартир з боку фасаду багатоповерхових житлових будинків, крім недовгострокового позитивного ефекту для мешканців цієї квартири, має низку істотних недоліків, що не дають можливості рекомендувати такий тип утеплення для масового застосування.

01.07.2016р.

Де потрібна теплоізоляція?

Після введення нових будівельних норм, що посилили вимоги до теплозахисту, правильне використання якісної теплоізоляції стало насущною необхідністю. Сьогодні у будівництві використовують сучасні матеріали і технології, що дають змогу зберегти тепло ефективніше. Це, наприклад, складні тришарові конструкції із залізобетонних панелей, блоків легкого бетону, цегли з обов'язковим середнім шаром із теплоізоляції, а також багатошарові системи фасадного утеплення – вентильовані фасади і системи "мокрого" типу.

При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.