Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Тепла підлога - то вчорашній день
19.12.2024р.

Як норвежці опалюють будинки та ходять вдома...

В Ірпені почали будувати перше в країні житло за 3D-технологією
05.12.2024р.

В Ірпені Київської області почали зводити перший у...

Україна торік експортувала понад 1 мільйон тонн цементу
31.05.2024р.

За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...

Скільки коштує квадратний метр відбудови
31.05.2024р.

Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...

4160
27.05.2011р. |
Світло у темряві
Іноді здається недостатнім просто увімкнути джерело світла – хочеться задати йому певну програму, за якою воно робитиме те, що необхідно користувачеві. Коли треба створити певний фон, його зовсім не обов'язково комбінувати з різних кольорових відтінків, застосовуючи величезну кількість різнобарвних ламп розжарювання чи світлофільтрів). Варто лише встановити невеликий комплекс керування – і завдяки цьому з білого світла, за допомогою димера, пульта управління та правильного розташування джерел світла можна створити бажану обстановку.
Система керування світловими джерелами може бути автономною або інтегрованою в систему інтелектуального керування будинком (система «розумний будинок»). До автономної системи усі звикли. Це звичайний вимикач, який вмикає/вимикає лампочку. Така проста система вже давно застаріла. Основний недолік звичайних систем освітлення полягає в тому, що керування здійснюється з однієї чітко заданої точки – тієї, де міститься вимикач.
Автоматизація роботи світла – дуже цікава і перспективна тема. Завдяки їй не тільки підвищується ступінь зручності і комфорту вдома, але й зменшуються витрати електроенергії та збільшується термін експлуатації ламп.
Розглянемо як приклад довгий коридор зі встановленим вимикачем. При будь-якому розташуванні вимикача в коридорі, людині змушена частину шляху до вимикача світла пройти в темряві. Зрозуміло, можна не вимикати світло в коридорі зовсім, але це призведе до даремної витрати електроенергії.
Тепер розглянемо аналогічний приклад, але за умови, що коридор є частиною «розумного будинку». Тоді можливих ситуацій може бути кілька, залежно від налаштування системи. Наприклад, коридор може бути оснащений датчиками руху, що дасть змогу вмикати світло у приміщенні автоматично щоразу, коли туди заходить людина, і автоматично вимикати його, коли людина з приміщення виходить. Також можна дистанційно керувати світлом за допомогою пульта, телефону або голосового керування, при якому треба лише вимовити вголос відповідну команду.
Як видно з прикладу, встановлена система керування освітленням дає змогу дистанційно керувати світлом у будинку, зробити освітлення повністю автоматичним за рахунок датчиків руху, швидко настроювати всі освітлювальні прилади в будинку відповідно до обраного сценарію (наприклад, «вечірка» – світло на максимум, або «перегляд фільму» – світло в кімнаті з домашнім кінотеатром приглушене, а в решті кімнат вимкнене), імітувати присутність господарів будинку, автоматично регулювати жалюзі залежно від часу доби і ступеня освітленості.
Робота за «сценаріями» потребуватиме під’єднання освітлювальних приладів до контролера системи чи комп'ютера. Аналогічні вимоги є і для функції імітації присутності, хоча останнім часом з'явилися вимикачі з уже вбудованою такою функцією. Керування жалюзі здійснюють за рахунок встановлення електричного міні-двигуна, який отримує команди від фотоелемента, комп'ютера, контролера або пульта дистанційного керування. Інтелектуальна система управління будинком бере під контроль кожне джерело світла у житлових і підсобних приміщеннях. З'являється можливість не тільки вмикати/вимикати світло, але і плавно регулювати яскравість (за допомогою дімера). Причому керувати можна не скрізь одночасно, а в конкретних світлових зонах, заздалегідь відпрацьовуючи прописані світлові сценарії.

Практично з будь-якого місця, навіть перебуваючи далеко від дому, можна керувати освітленням у квартирі, у дворі котеджу, на корті або підземному гаражі. Наприклад, зі своєї спальні можна вимкнути світло у всьому будинку чи тільки у вітальні, або можна залишити чергове нічне освітлення. Крім дистанційного керування, можна запрограмувати світлову автоматику залежно від присутності у приміщенні людини, часу доби, року, погодних умов, зовнішньої освітленості тощо.
Треба також відзначити широкі можливості заздалегідь запрограмованих кольрових сценаріїв під конкретні потреби. Різні поєднання яскравості й світлових гам, переходи від тіней до світла – усім цим можна користуватись як у всьому будинку одразу, так і в окремих приміщеннях одним дотиком до панелі керування або автоматично.
Дімер, сценарний вимикач, пульт дистанційного керування, датчики руху або присутності є основними елементами керування освітленням будь-якого інтелектуального будинку. За їхньою допомогою керування світлом стане простим і зручним.
Сенсорні панелі компактні, при цьому вони мають досить простий інтерфейс, який дає змогу легко і зручно керувати будь-якою сценою «розумного будинку» з будь-якої панелі.

Світло у темряві Комунікаційний сервер «розумного будинку» дає змогу керувати освітленням як із домашнього комп'ютера чи комунікатора, використовуючи локальну домашню мережу або точку «WiFi», так і з віддаленого комп'ютера, використовуючи інтернет або мобільний телефон. Віддалена функція керування освітленням зручна тим, що завдяки їй можна вимкнути світло уже будучи поза будинком.
Приклади застосування світлових сценаріїв
Опишемо світловий сценарій при перегляді фільму в домашньому кінотеатрі. Натиснувши на кнопку, вмикають верхнє освітлення. Натиснувши на іншу кнопку, систему переводять до другої сцени – закриваються жалюзі, повільно згасає верхнє світло, йодночасно вмикається нижнє. Натиснувши на ще одну кнопку, світло повільно гасне, і лише деякі лампочки на задній стінці залишають горіти. У цей час система повільно піднімає телевізор і починається перегляд. Під час перегляду фільму система «розумний будинок» підтримуватиме необхідний клімат для комфортного перебування у приміщенні.

Світло у темряві Якщо людина прокинулася і встала з ліжка вночі, система по датчику руху увімкне світлову доріжку до туалету, причому приглушене світло не буде засліплювати очі й заважати оточуючим.
Якщо нікого немає вдома, система може імітувати присутність господарів у будинку. Програма ввечері періодично вмикатиме світло в різних приміщеннях будинку, змінюватиме яскравість. З настанням ночі, причому щодня в інший час, система вимикає світло по всьому будинку, залишаючи чергове освітлення, а вранці, поки темно, знову його вмикає. Хоча господарі тривалий час відсутні, а у стороннього спостерігача створюється повне враження ілюзія того, що в будинку живуть люди.

Деякі можливості системи «розумний будинок» у керуванні світлом
Системи керування освітленням
Такі системи являють собою компактні пристрої, які складаються з блока розподілу енергії та пульта дистанційного керування. Ці пристрої мають номінал живлення 220–240 В/50–60 Гц, а пульт керування живиться від стандартних пальчикових батарейок 1,5 В типу АА/ААА.
Складніші системи керування та розподілу енергії виготовляють для театральних і концертних майданчиків, клубів, розважальних центрів. Але і ці професійні системи застосовують в архітектурному освітленні й інтер'єрному підсвічуванні ресторанів, барів, кафе і навіть житлових приміщень.
Керування світлом на основі протоколу передачі даних USITT DMX 512 (1990)
Цей стандартний протокол передачі даних дає змогу з'єднувати за певним DMX-кабелем безліч джерел світла, причому на великій відстані. Цифра 512 позначає максимальну кількість каналів, якими дані передаються по DMX лінії. Керовані прилади підключають до цієї лінії послідовно, тобто кожен прилад має вхід і вихід. DMX 512 – різницевий сигнал між нормальним (data+) і інвертованим (data-) сигналами щодо нуля (екрана). Завдяки різницевому формуванню сигналу та великому загальному потенціалу зміщення щодо нульового проводу, протокол є перешкодозахищеним, що при довгих лініях особливо актуально. По DMX 512 можна керувати не тільки джерелами світла, але й устаткуванням для розподілу енергії, спеціальними ефектами, відео, механікою. Система управління на основі DMX 512 проста у монтажі й обслуговуванні.
Пульт керування
Пульти керування призначені для формування та видачі керуючого сигналу. Цифрові пульти побудовані на основі комп'ютерних технологій. Це забезпечує велику ємність (512, 1024, 2048, 3096 каналів), широкі можливості та гнучкість програмування для оператора, ті чи інші зручності в роботі й можливість керування всіма існуючими типами устаткування безпосередньо або через перетворювачі. Є пульти, що дають змогу створювати програми з кількох десятків сцен, паралельно з ними відтворювати настільки ж довгі ефекти й одночасно керувати вручну, якщо це необхідно. Набір можливостей пульта, як правило, визначається кількістю каналів. Систему керування обирають залежно від поставленого перед освітленням завдання. Вона складається з пульта для керування освітленням, конструктивно поєднаного з дімером. Керуючий сигнал подається до дімера, а він змінює значення напруги на лампі прожектора.

Дімер
Плавне регулювання освітленості здійснюють за допомогою регулятора підсвічування (дімера). На відміну від звичайного вимикача, у якого є лише два положення (увімкнено/вимкнено), дімер має є додаткову можливість плавно збільшувати або зменшувати рівень освітленості джерела світла. Більше того, технології «керування освітленням» дають змогу запам'ятати кілька підібраних положень дімера і миттєво вмикати потрібний рівень освітленості, не підбираючи його заново.
Дімери здійснюють регулювання напруги на лампах за сигналом з пульта керування, змінюючи їхню яскравість. До характеристик цих приладів відносять кількість каналів і допустиму потужність, яка припадає на канал пристрою. Кількість каналів, залежно від моделей, коливається від 4 до 96, а навантаження по струму – від 5 до 50 А. Проте, спираючись тільки на ці параметри, зробити правильний вибір складно, необхідно знати ще й якісні характеристики. До них належить наявність елементів захисту, можливість стабілізації вихідної напруги, мінімальне навантаження на канал, якість роботи з індуктивним навантаженням і протокол керування ланцюгами регулювання.

Якщо потрібно облаштувати системою керування клуб, дискотеку, ресторан, бар, офіс чи будинок, найкраще звернутися до фахівця (техніка зі світла, світлодизайнера тощо). Тільки фахівець у цій галузі зможе дати кваліфіковану пораду про застосування світлового обладнання та відповідні йому системи керування.
Радіокерування освітленням у квартирі
Радіокерування освітленням дасть змогу помітно заощадити на електроенергії
Проектуванням елементів системи «розумний будинок» слід займатися ще до початку ремонту квартири або котеджу, а ще краще – у процесі будівництва об'єкта. Якщо оздоблення приміщень уже повністю завершене, фахівці рекомендують обладнати будинок радіошинною системою, монтаж якої є дуже простим.
Радіокерування освітленням допоможе регулювати світло на відстані, розсувати і засувати жалюзі, регулювати температуру в приміщенні, гарантувати безпеку і навіть маніпулювати інженерними системами цілої будівлі.


Світло у темряві Елементи радіошинної системи поділяються на радіопередавальні та радіоприймальні (виконавчі). Перші передають команди, другі – отримують їх і виконують відповідну дію. Передача сигналу між елементами радіошинної системи здійснюється по радіоканалу. Тому відпадає необхідність у додатковій електропроводці. Систему встановлюють швидко й акуратно, а в разі переїзду її можна без зусиль демонтувати і перевезти.
Таким чином, людина отримує можливість керувати світлом контактно – за допомогою традиційного вимикача або за допомогою радіопульта. Останній варіант дає змогу зробити перебування у приміщенні максимально комфортним. З будь-якої точки квартири можна вмикати або вимикати світло, змінювати рівень освітленості за допомогою дімера, вмикати кілька світильників одночасно, створювати світлові сцени.
Конкуренцію радіошині складає автоматичне керування світлом. Проте, хоча автомат дає змогу одночасно вимкнути все світло у квартирі (наприклад, коли ви покидаєте приміщення), за його допомогою не можна здійснювати складніших маніпуляцій з освітленням. До того ж, знеструмивши квартиру, автомат заодно вимкне і холодильник, і комп'ютер, й іншу техніку.
Регулятор підсвічування (дімер) встановлюють у розрив проводів світильників і він регулює рівень їхньої яскравості. За рахунок цього вдається не тільки забезпечити більш комфортну «світлову атмосферу», а й домогтися суттєвої економії. Адже не секрет, що для будь-якої лампочки особливо згубні моменти ввімкнення-вимкнення (через них, власне, лампи і виходять з ладу).
Необхідно враховувати, що стіни, перекриття, перегородки або інші елементи конструкцій будівлі, які трапляються на шляху радіосигналу, зменшують дальність дії радіосистеми. Величина зменшення дальності дії залежить від матеріалу перешкоди та його товщини.
Радіопередавачі, які використовують у системі «розумне світло», можна встановити в будь-яке місце – навіть там, де не передбачені розетки. Досить просто наклеїти такий пристрій на поверхню зі скла або дерева. За необхідності прилад можна так само легко відклеїти і перенести на нове місце. Це дуже зручно у випадку, коли в будинку часто змінюється обстановка.
Для керування переносними приладами зазвичай використовують радіоадаптери. Їх встановлюють між штепсельною вилкою і вилкою електроприладу. Радіоадаптер з комутатором може не тільки вмикати й вимикати пристрої, але і брати участь у світлових сценах. А радіоадаптер зі світлорегулятором дає змогу вмикати настільні лампи і торшери, змінюючи їхню яскравість. Відрегульовану яскравість світильника адаптер запам'ятовує і потім використовує як початкову.

У будь-якому будинку є місця, які необхідно освітлювати лише короткочасно: у коридорах чи, наприклад, у підсобних приміщеннях. За допомогою радіошинної системи можна швидко і легко здійснити автоматичне керування освітленням за допомогою датчиків руху, які працюють від батарейок. Датчики реєструють появу або рух людей і передають радіокоманди на виконавчі пристрої, які і вмикають світло. Простір залишається освітленим лише на той час, поки реєструється рух. При цьому економиться електроенергія, знижуються витрати і підвищується комфортність проживання.

Андрій Андрушко


Богдан ПИЛИПІВ, інженер-радіотехнік:

– Сучасні системи «розумний будинок» мають надзвичайно багато можливостей у керуванні світлом. А дизайнери інтер'єру широко можуть використовувати світло в динамічних світлових сценах.
Керування світлом дає змогу контролювати за допомогою одного вимикача цілу групу джерел світла. Зазвичай таку групу називають сценою, сценарієм або рівнем освітлення. Не має значення, де міститься сам вимикач і де розташована сцена. Це особливо зручно, коли, клацнувши вимикачем біля виходу, можна вимкнути світло в усьому будинку, не замислюючись, де саме воно горить. Крім стаціонарних вимикачів, існують також пульти дистанційного управління. З їх допомогою керування групами освітлення здійснюють з будь-якого місця системи «розумний будинок». Також керування освітленням дає змогу включати у сценарій не тільки джерела світла, а й інші компоненти системи.

Дмитро КУЛИЦЬКИЙ, споживач:
– Автоматичне ввімкнення/вимкнення освітлення за допомогою датчиків руху або присутності є дуже зручним. Наприклад, світло вмикається самостійно, коли хтось заходить у передпокій знадвору і не треба нишпорити в темряві, шукаючи вимикач. З іншого боку, світло не горітиме в порожньому коридорі або гаражі, при цьому абсолютно не треба думати чи пам'ятати про це. Система керування освітленням сама ввімкне чи вимкне світло.
У світлових сценах можна задіяти не тільки джерела світла (люстри, торшери, бра, точкові джерела тощо), але і жалюзі, ролети, штори, інші побутові пристрої.
Для реалізації системи освітлення знадобиться не так вже й багато. Дистанційне керування забезпечують установленням спеціальних датчиків, здатних приймати сигнали. Для автоматичного вмикання і вимикання освітлення знадобиться ще один додатковий датчик – наприклад, датчик руху або датчик об'єму. Контроль за освітленням здійснюють, як за допомогою встановлених на стіні вимикачів або вбудованих у стіну сенсорних панелей, так і за допомогою дистанційних пультів, або навіть з мобільного телефона.
Теги та ключові фрази
Система автоматичного вмиканя-вимиканя світла в квартирі, Чи можна вмикати світло під час перегляду фільму, майстер вимикач-вмикає усе освітлення, вимикач світла на дворі, Автоматичне вимкнення світла в коридорі, включая двохполюсний вимикач світло гасне, голосові датчики вмикати світло, вмикання світла пультом, пульт дистанційного керування воротами -ebay -amazon -alibaba -aliexpress -cn, пульт дистанційного керування світлом
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
17.04.2023р.

Зносостійка і красива тротуарна плитка – це ідеальне практичне покриття для території заміського дому. Нею можна покривати садові доріжки, тераси, паркувальні місця автомобілів, зони барбекю, під’їзні дороги. Тротуарна плитка (Київ) витримує жорстку конкуренцію асфальту, перетворившись у лідера дорожніх покриттів в Україні.

07.09.2010р.

У Львові влада допомогла будівництву двох нелегальних асфальтних...

У Львові у районі Рясне незабаром має запрацювати відразу два екологічно небезпечні асфальтні заводи. Ці шкідливі заводи будують, ігноруючи думку львів’ян та з порушенням чинного законодавства України, повідомила прес-служба Бюро екологічних розслідувань

27.05.2010р.

Нормативні документи, що стосуються експлуатації, ремонту,...

Перелік документів, згідно інформаційно-довідкової системи "Зодчий" станом на 13 квітня 2010 року.

26.05.2010р.

Нормативні документи, що стосуються об’єктів будівництва і...

Перелік документів, згідно інформаційно-довідкової системи "Зодчий" станом на 13 квітня 2010 року.

При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.