Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Німецько-українська співпраця у будівельній галузі для відновлення України
25.04.2024р.

Дев’ять німецьких компаній візьмуть участь в...

Україна планує використовувати для відбудови відходи від руйнувань
02.02.2024р.

Згідно з даними органів місцевого самоврядування, на...

SoftServe розроблятиме для NASA технології будівництва на Місяці
02.02.2024р.

SoftServe від січня 2024 року розроблятиме технології...

Пільгова іпотека в "єОселі": тепер можна купити не тільки квартири, а й будинки
02.02.2024р.

З 30 січня за пільговою іпотекою в "єОселі" можна буде...

Революція будівельної галузі: у США придумали, як виготовляти екологічно чистий бетон
07.01.2024р.

Виробництво бетону є одним із провідних джерел...

13195
31.05.2011р. |
Як облаштувати клумбу
Різноманіття форм
Клумби розрізняють за формою: круглі, овальні, квадратні, прямокутні, фігурні. Їх можна бути створювати як з однакових, так і з різних рослин.

Види клумб:

Регулярні клумби
Вирізняються строгим геометричним візерунком з рослин, що легко розрізнити при використанні простих, симетричних форм. До того ж усі рослини повинні цвісти одночасно. Також повинна бути чітка межа між посадками, яка підкреслює відсутність будь-яких слідів «природності» у регулярних клумбах.

Нерегулярні клумби
Рослини висаджують невеликими групами. Клумби виглядають більш природно, часто зони посадок різних рослин перекриваються. При оформленні таких клумб одночасне цвітіння рослин не обов'язкове. Зазвичай цвітіння однієї групи продовжує інша. Таке розташування рослин сприяє тривалішому цвітінню. Можна створювати клумби із субтропічними рослинами.

Підняті клумби
Такі клумби кращі для висадження квітів, оскільки є частиною саду в повному розумінні цього слова й можуть мати доволі значні розміри для створення вражаючої композиції.

Килимові (мозаїчні) клумби
В оформленні цих клумб використовують карликові рослини з кольоровим листям, які утворюють складні візерунки, що нагадують орнамент східного килима, наприклад, альтернантера, гнафаліум, оксаліс, сантоліна, седум тощо. Особливістю килимових клумб є необхідність щільного їх висадження, а також підстригання країв, якщо рослини розростаються за межі клумби. Такі варіанти можна часто можна побачити у міському озелененні. Догляд за ними дуже трудомісткий.

Моноклумби
Особливістю таких клумб є те, що їх повністю засаджують рослинами одного виду.

Клумби-панно
Найчастіше цей декоративний елемент використовують в міському озелененні. У клумбах-панно різноманітні низькорослі рослини використовують для створення не орнаменту, а будь-якого конкретного зображення, разом з декоративними рослинами використовують і квітучі клумбові рослини.

Вертикальні клумби
Це тривимірні клумби, які часто використовують у міському озелененні, як ексклюзивний елемент. Їх часто оформляють у вигляді певної фігури або «стіни». Таку «стіну» можна відтворити і у своєму саду.

Особливості клумб
Плоскі клумби не надто гарні на вигляд, тому їх трохи піднімають. Підвищення клумби прямо пропорційне її розміру - що більша клумба, то вона вища. Такою є закономірність ландшафтного дизайну. Часто під клумби відводять похилу ділянку.
Для клумб можна використовувати різноманітний асортименти рослин – як однорічні, так і багаторічні. При виборі рослин враховують розташування клумб стосовно доріжок - біля доріжок клумб садять здебільшого низькорослі рослини, на відміну від клумб, розташованих на газонах, віддалених від доріжок і лавок.

Оформлення клумб
Для збереження форми клумби краї квіткових насаджень можна обкладати дерном, цеглою або туфовим каменем, можна також облямовувати клинчастою плиткою, декоративними ґратками, дужками дроту. Щоб клумбу чітко відокремити від газону, навколо неї вирізають вузеньку стрічку дерну (шириною 5-6 см), засипають битою цеглою, якимось штучним матеріалом бажано темного кольору.

Людмила Демчук
Ірина Заблоцька



Коментарі:
Ольга Матійців, працівник станції юних натуралістів:
Вважаю за потрібне поділитися досвідом оформлення клумби. Як відомо, клумба – це симетричний квітник у вигляді геометричних фігур з підвищенням у центрі. Хоча це необов’язково – поверхня може бути плоскою. Отже, варіантів оформлення клумб є багато. Як приклад, наведу варіант ароматної (духмяної) клумби з літників, використовуючи давно знайомі рослини. А сучасні сорти вносять свою родзинку та змушують її по-новому вигравати фарбами. Перший ряд – у центрі тютюн запашний заввишки до 1 м. Квіти білого, малинового, жовтого і червоного забарвлення. Другий ряд – цинії чергуються з космосом низьким. Третій – левовий зів, суміш сортів. Четвертий – жоржини однорічні. П’ятий – петунія, садова суміш. Шостий – петунія «Зорепад», сьомий: чорнобривці «Лимонна крапля», восьмий – целозія срібляста карликова. Таку яскраву ароматну клумбу, яка цвіте з липня по вересень, рекомендують розмістити біля входу в сад, будинок або поряд з улюбленою альтанкою. Родзинкою цієї клумби є тютюн з яскравими запашними квітками і оригінальна петунія «Зорепад», у якої на тлі пурпурних квіток розгортаються білі стріли. Целозія низькоросла (до 20 см) срібляста карликова з квітами яскравого пурпурного забарвлення вдало обкантовує клумбу. Квітне з червня до заморозків. Тепло- і світлолюбна, відносно посухостійка. Як правило, літники починають квітнути з червня, а для того, щоб клумба була привабливою з ранньої весни, на ній рекомендується висаджувати цибулеві рослини: від дрібноцибулевих (проліски, крокуси) до великоцибулевих (тюльпани, нарциси, гіацинти).

Юлія Юріна, ландшафтний дизайнер-флорист, біолог:
– Квіткове оформлення базується не тільки на принципах ландшафтної архітектури, але і образотворчого мистецтва, і надає невичерпні можливості для творчості. Одна з найголовніших проблем полягає в тому, що квіткове оформлення повинне відповідати єдиному композиційному задумові саду. На мою думку, головним завданням дизайнера є правильний вибір типу клумби, підбір кольорів. Різновид квіткових рослин визначається за такими ознаками: 1) однорічні або багаторічні; 2) час цвітіння; 3) колір; 4) висота; 5) призначення клумби. За такими даними складають таблицю рекомендованих квіткових рослин.
Хочеться поділитись досвідом оформлення модульного квітника – балкона-саду. Перетворений на райський сад, балкон – джерело радості не тільки господарів, але і всіх, хто проходить вулицею і бачить це диво. Це також хороша можливість для тих, у кого немає саду, привчити дітей доглядати та вирощувати квітник - вони з неабиякою цікавістю спостерігають, як кинуте в землю насіння перетворюється на паростки, які через кілька тижнів стають квітами. Щоб балкон з ранньої весни і до пізньої осені квітував, необхідно наперед ознайомитися з різновидом відповідних рослин, вивчити терміни їх цвітіння. Вибирайте компактні форми, враховуючи кольорову гаму листя та аромат. На сонячній стороні можна з успіхом вирощувати однорічні квіти: календулу, левовий зів, петунію, айстру, вербену, цинію, дрібноквіткову хризантему, гвоздику, флокс, низькорослий запашний тютюн, карликові жоржини. З дворічних найбільш відповідні – братки і маргаритки. Слід регулярно обрізати дуже довгі і відцвілі квіти для стимуляції цвітіння та своєчасно боротися із хворобами та шкідниками, використовуючи рослинні препарати.

Анатолій Козак, споживач:
– Я дуже люблю багаторічні рослини з тривалим цвітінням. Серед красивих багаторічників немало вічнозелених видів, тож посеред вдається уникнути порожнього місця. До багаторічних відносять іриси, цвітіння яких влітку зачаровує. Посадіть їх разом з лавандою, розмарином, залишивши невелике місце для 1 – 2 кущиків цієї чарівної рослини. Також іриси можна доповнювати ліліями, дзвіночками, люпином. Те ж саме можна сказати і про сині дельфініуми на сонячному місці. Дуже люблю висаджувати канни, які цвітуть до перших морозів. Слід зазначити, що канни не потребують особливого догляду, тільки полюбляють вологу, оскільки в природних умовах вони ростуть на берегах річок.
Наприкінці сезону настає пора соняшника і японської анемони, осінніх маргариток та хризантем.
Теги та ключові фрази
КЛУМБИ З САНТОЛІНОЮ, шкільні клумби, клумби прямокутні, як відділити клумби фото, чим можна відділити клумбу, облаштування вічно зелених клумб, приураси клумбів, клумба,,,,,,прикра, клумба біля будинка, красиві клумби біля хати


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
17.04.2023р.

Зносостійка і красива тротуарна плитка – це ідеальне практичне покриття для території заміського дому. Нею можна покривати садові доріжки, тераси, паркувальні місця автомобілів, зони барбекю, під’їзні дороги. Тротуарна плитка (Київ) витримує жорстку конкуренцію асфальту, перетворившись у лідера дорожніх покриттів в Україні.

07.09.2010р.

У Львові влада допомогла будівництву двох нелегальних асфальтних...

У Львові у районі Рясне незабаром має запрацювати відразу два екологічно небезпечні асфальтні заводи. Ці шкідливі заводи будують, ігноруючи думку львів’ян та з порушенням чинного законодавства України, повідомила прес-служба Бюро екологічних розслідувань

27.05.2010р.

Нормативні документи, що стосуються експлуатації, ремонту,...

Перелік документів, згідно інформаційно-довідкової системи "Зодчий" станом на 13 квітня 2010 року.

26.05.2010р.

Нормативні документи, що стосуються об’єктів будівництва і...

Перелік документів, згідно інформаційно-довідкової системи "Зодчий" станом на 13 квітня 2010 року.

При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.