Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Тепла підлога - то вчорашній день
19.12.2024р.

Як норвежці опалюють будинки та ходять вдома...

В Ірпені почали будувати перше в країні житло за 3D-технологією
05.12.2024р.

В Ірпені Київської області почали зводити перший у...

Україна торік експортувала понад 1 мільйон тонн цементу
31.05.2024р.

За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...

Скільки коштує квадратний метр відбудови
31.05.2024р.

Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...

10775
31.05.2011р. |
Альтанка вашого саду
Часто альтанка – гордість господарів, адже, незважаючи на погоду, в ній можна зібратися великою компанією. Тільки-но у вашому саду з'явиться альтанка – ваші друзі одразу ж по заслузі це оцінять!
Відпочивати в альтанці завжди дуже комфортно – у спекотну погоду там можна заховатися від сонця, а в дощову – спостерігати за свіжістю, різнобарвністю кольорів на вашому подвір'ї та насолоджуватися красою природи.

Альтанка вашого садуАльтанка — це вдалий компроміс між домашнім комфортом та романтикою природи. Незвичайні форми дизайну альтанки занурять вас в атмосферу казки.

Звичайні альтанки можуть мати цілком незвичні форми, тут усе залежить від фантазії дизайнера та замовника. Головне, щоб стиль альтанки відповідав стилеві будинку та й способу життя господаря.
Гармонійно виглядають альтанки тоді, коли їхній дизайн повторює або доповнює дизайн будинку елементами декору і кольоровою гамою. Таким чином створюється єдина композиція, яка тішить господаря та й викликає захоплення у гостей.

Отже, в альтанці має бути: затишно й приємно у будь-яку погоду; користуватися нею можна у будь-яку пору року; прохолодно – у літню спеку; сухо й нехолодно – у дощову погоду. Альтанка є багатофункційною – від обідньої зони до місця відпочинку;
у ній може розміститися досить багато людей ( 5–10 осіб), і в той же час це повинно бути максимально відокремлене місце.

На сьогодні великою популярністю користуються альтанки, які вирізняються натуральністю форм, наче їх створила сама природа. Також дуже часто у будівництві альтанок використовують ковані художні елементи.
Але все ж кожен господар прагне створити у себе на подвір'ї неповторну альтанку, втілити свою ідею.
Конструкцій і типів садових альтанок є незліченна кількість. Вони бувають цегляними, бетонними, металевими, дерев'яними, круглими, прямокутними, восьмикутними, відкритими й заскленими. Вибір конструкції й матеріалу залежить від призначення й місця розташування альтанки.
Але при усьому різноманітті видів садові альтанки повинні мати одну спільну рису: альтанка не повинна нагадувати капітальну будову – вона має створювати ілюзію легкості, прозорості, єднання із природою.
Щоб побудувати альтанку, спочатку необхідно визначити місце, де буде розташована конструкція, напрямок вітру й сонця. Потім потрібно уявити, скільки осіб поміститься в альтанці, чи буде вона засклена, яку матиме форму. Після цього треба визначитися, з якого матеріалу вона буде виготовлена. Одержавши всю інформацію, можна приступати до дизайн-проекту альтанки. Це не лише дасть змогу прийняти правильне рішення, а й уникнути небажаних помилок.

Матеріали та конструкції
Для будівництва альтанки найчастіше використовують дерево або метал. Найпопулярнішими є дерев’яні альтанки (альтанку з дерева можна виготовити й самотужки) із хвойних порід (сосна, ялина, кедр, модрина). Дорожчі тропічні види деревини (тик, кумару, іроко) нададуть конструкції солідного вигляду й декоративності, проте вони потребують чималих фінансових витрат.

Металеві альтанки потребують мінімальної участі власника заміських володінь – такі ковані споруди постачають у готовому вигляді. Замовнику слід лише визначитися з вибором форми і декору. Ковані альтанки, зрозуміло, міцніші й довговічніші від дерев'яних.

Підлога
Підлога в альтанці, яка не потребує фундаменту, може бути «натуральною» – варто лише ретельно розрівняти ущільнений ґрунт, і підлога готова! Але це може спричинити значні незручності у дощову погоду.

Можна застелити підлогу дошками, натуральним чи штучним каменем або керамічною плиткою. Дерев'яну підлогу зазвичай облаштовують з обрізної дошки (деревину вибирають відповідно до загального оформлення альтанки).
Керамічна плитка має бути матовою, оскільки глянсова є дуже слизькою. Підбирати плитку слід із гладкою поверхнею, аби легше було розмістити меблі.

Покрівля
Крівля споруди значною мірою визначає її стиль. Відповідно, покрівельний матеріал повинен підходити до стилю споруди. Проте можна використовувати такі матеріали:
дерево, черепицю (м'яку, метало-, керамочерепицю), метал (алюмінієві й сталеві листи).


Людмила Демчук


Коментарі фахівців:

Роман Львович ЛОТОЦЬКИЙ, комерційний директор меблево-деревообробної дільниці ПП „Рубін”:

– На мою думку, альтанка – легка крита будівля довільної форми, яку ніколи не склять. Альтанка надає саду довершеного вигляду, а також є окрасою вашого подвір’я. Напевно, немає людини, яка не хотіла б мати у своєму саду такого куточка відпочинку.
Для того, щоб вибрати правильну архітектурну фурму альтанки, потрібно ретельно продумати конструкцію. Площа звичайної альтанки становить зазвичай від 5 до 20 м2. Якщо ви думаєте розмістити в альтанці стіл та стільці для чотирьох осіб, то внутрішній діаметр споруди повинен становити не менше 2,5–2,8 м. Альтернативою стільцям може слугувати лава по перимеру або окружності альтанки. Тоді діаметр споруди може бути 2,2 м. Що менший сад чи подвір’я , то легшою й красивішою повинна бути конструкція, аби вона не пригнічувала інші об’єкти.
Розміщення альтанки потрібно вибирати з таким розрахунком, щоб її було видно з усіх боків. Ніколи не встановлюйте її на відкритому майданчику. Вона прекрасно вписується на кутках ділянки, межах садових зон, а також поруч із входом до саду або біля ставка.


Олена Миколаївна ПЕРЕГАНЯ, ПП „Лідер”:
– Наша компанія працює на ринку виробів із дерева ось уже 10 років. Окрім будівництва дерев’яних будинків, котеджів, саун, лазень, навісів під барбекю, сходів, ми виготовляємо дуже популярні для садово-паркового дизайну альтанки. У виготовленні альтанок маємо 4-річний досвід. Для альтанок використовуємо деревину карпатського лісу – смереку, яку
ретельно обробляємо ефективними засобами захисту деревини, зокрема, препаратом «Альтаксин» (англійського виробництва), який має чудову протигрибкову дію, після чого наносимо засіб на восковій основі. Зазвичай альтанки виготовляємо на замовлення, тобто замовник знає, чого хоче. Правда, іноді доводиться радити, враховуючи при цьому бажані розміри, місткість, розташування, колір, покрівлю. Підприємство працює на всю Україну,
наші замовники (а це найчастіше – приватні особи) – з Києва, Донецька, Харкова, Чернівців, Львова, Тернополя тощо.
Теги та ключові фрази
Бисетк з камиша, https, кругла альтанка на 10. осіб, бісєтки і альтанки львів, бісєтки львів, бісєтка які повинні бути р бісєтки щоб помістилось 15 людей, бісєтка для саду, бісеток, бісетки купити, як зробити бісєтку


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
17.04.2023р.

Зносостійка і красива тротуарна плитка – це ідеальне практичне покриття для території заміського дому. Нею можна покривати садові доріжки, тераси, паркувальні місця автомобілів, зони барбекю, під’їзні дороги. Тротуарна плитка (Київ) витримує жорстку конкуренцію асфальту, перетворившись у лідера дорожніх покриттів в Україні.

07.09.2010р.

У Львові влада допомогла будівництву двох нелегальних асфальтних...

У Львові у районі Рясне незабаром має запрацювати відразу два екологічно небезпечні асфальтні заводи. Ці шкідливі заводи будують, ігноруючи думку львів’ян та з порушенням чинного законодавства України, повідомила прес-служба Бюро екологічних розслідувань

27.05.2010р.

Нормативні документи, що стосуються експлуатації, ремонту,...

Перелік документів, згідно інформаційно-довідкової системи "Зодчий" станом на 13 квітня 2010 року.

26.05.2010р.

Нормативні документи, що стосуються об’єктів будівництва і...

Перелік документів, згідно інформаційно-довідкової системи "Зодчий" станом на 13 квітня 2010 року.

При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.