Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Тепла підлога - то вчорашній день
19.12.2024р.

Як норвежці опалюють будинки та ходять вдома...

В Ірпені почали будувати перше в країні житло за 3D-технологією
05.12.2024р.

В Ірпені Київської області почали зводити перший у...

Україна торік експортувала понад 1 мільйон тонн цементу
31.05.2024р.

За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...

Скільки коштує квадратний метр відбудови
31.05.2024р.

Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...

8285
31.05.2011р. |
Стільниці для дому. Комфорт і простір для дизайну
Стільниця – це предмет інтер’єру, який допомагає вам надати ванній кімнаті й кухні необхідну вам зручність і витонченість. Зручна та гарна робоча поверхня знайшла своє застосування у стільницях із різного роду матеріалів, кожен з яких має свої перевагами і недоліки, залежно від матеріалу умов експлуатації стільниці. Стільниця – це не просто модно, а ще й красиво та зручно. Саме тому стільниці набувають дедалі більшої популярності. Сучасні стільниці дивують різноманіттям виробів і матеріалів, з яких вони виготовлені. Можна підібрати стільницю будь-якої складності конструкції та матеріалу виготовлення.
Трохи про матеріали:
Матеріали, які застосовуються для виробництва стільниць можуть бути натуральними, або синтетичними. Надзвичайно популярним матеріалом для виробництва стільниць є камінь, (натуральний чи штучний), що допомагає підтримати стиль приміщення і надає йому додаткової екстравагантність. Основа штучних каменів – пісок, кварц, акрил, скляні волокна, бауксит. Штучний камінь легший від натурального, простий в обробці, гігієнічний, міцний і жаростійкий (витримує нагрівання до 230 градусів). Синтетичні камені – кристаліт, аксилан, варикор, коріан та інші – ні в чому не поступаються природним аналогам, а часто і перевершують їх за практичністю. Стільниці можуть бути з ламінованої МDF, дерев’яної дошки, нержавіючої сталі, натурального каменю, загартованого скла, а також з керамічного пилу, пресованого з гумою. Популярним матеріалом для стільниць сьогодні є коріан – високотехнологічний матеріал, створений на основі акрилової смоли, мінерального наповнювача і пігменту. Він на диво міцний та довговічний, стійкий до хімічних впливів і, що не менш важливо, нетоксичний.

Короткий опис, особливості:
Основа практично всіх стільниць – це ДСП, у комбінації із відповідним наповнювачем. Це зумовлено не лише низькою вартістю матеріалу, але і значним полегшенням конструкції виробу, оскільки стільниця повинна витримувати велике навантаження і при цьому не чинити зайвого тиску на опори. Типи покриття стільниць різноманітні. Найбільш поширеними, особливо у виробництві кухонних меблів, є стільниці з ДСП, покриті багатошаровим ламінатом (пластиком). Багатоколірна гама пластику дає змогу підібрати стільницю до будь-якого інтер’єру. Окрім того, доглядати за ламінованим матеріалом простіший він не сприйнятливий до дії світла та перепадів температури.

Як облицювальні матеріали для виробництва кухонь найчастіше використовують шпони – (натуральні, синтетичні) та полімери (ламінат і меламін). Для покриття поверхонь натуральним шпоном деревину нарізають тонкими шарами і приклеюють до стандартної основи. За допомогою синтетичного шпону можна імітувати не тільки дерево, але і багато інших матеріалів, а спеціальна захисна плівка замінює лак та інші способи кінцевої обробки. Ламінат і меламін використовують як штучні покриття для ДСП і ДВП. Меламіном покривають поверхні, не розраховані на великі механічні навантаження, а з ламінованих плит ламінат товстіший, міцніший і довготриваліший.

Традиційною популярністю користуються стільниці з каменю, які вже встигли стати невід’ємною частиною інтер’єру сучасної кухні або ванної кімнати. Натуральний мармур має унікальний малюнок, подарований йому самою природою. Стільниці з мармуру залишаються безкомпромісним рішенням сучасної кухні та ванної кімнати, яка претендує на високу естетичність і стиль. Окрім того, мармурову стільницю можна вибрати будь-якого забарвлення. Стільниці з граніту, мармуру або травертину на відміну від штучних матеріалів, радуватимуть вас протягом багатьох років і матимуть такий же ідеальний вигляд, як і в день покупки. Мармурові стільниці нададуть неповторності вашій ванній кімнаті. Натомість для кухні варто обрати гранітну стільницю. На граніті не залишаються сліди від кави, вина, чаю, подряпини від ножів. Стільниці з каменю стійкі до будь-яких зовнішніх впливів води, пари, високої температури а також не вбирають воду. Натуральне покриття є чудовою альтернативою усім іншим видам покриттів для стільниць. Граніт витривалий, малосприйнятливий до кислот. Травертин і мармур жаростійкі, але мають пористу структуру, тому на них нерідко залишаються плями від жиру та вина.

Різноманіття фактури та кольорів для штучного каменю практично необмежене. Саме тому можливості для втілення ваших естетичних задумів тут практично безмежні. Композит, агломерат, коріан та інші види штучного каменю на 70-95% складаються з камінної крихти природного походження, акрилових смол і пігментів, кварцу, граніту, добавок прозорого та кольорового скла, від яких залежить колір матеріалу. Методом обробки можна отримати гладку поверхню або грубу фактуру, імітувати шорсткість рубаного каменю. Перевагою штучного каменю перед натуральним є унікальність комбінації властивостей. Основні характеристики штучного каменю – це твердість і надійність, у цих показниках штучний камінь не поступається натуральному. До цього можна додати також пластичність, яка допомагає надавати матеріалові потрібні форми і таким чином втілити найсміливіші дизайнерські задуми, уникаючи при цьому розтріскування та розколювання каменю при обробці. Матеріал стійкий до впливу кислот, що є особливо актуальним для кухонь. Таке покриття не реагує на органічні речовини та побутову хімію. Важливо і те, що на такій поверхні не з’явиться ані грибок, ані пліснява.

Іще одним аргументом на користь штучного каменю є його екологічність. Цей матеріал не виділяє шкідливих речовин, його поверхня не містить отруйних сполук, саме тому для виробництва стільниць дедалі частіше використовують штучний камінь. Варто також зазначити, що штучний камінь не вбирає жодних речовин і запахів з повітря, води та продуктів.

Меблі для ванної кімнати у переважній більшості виготовляють з ДСП, МДФ-панелей або натурального дерева. Великою популярністю користуються стільниці з спеціального загартованого скла, прозорого або матового, гладкого або шорсткого, різнобарвного або однотонного. Кольорове різноманіття скляних моделей може задовільнити смак навіть найвибагливішого покупця. Головний недолік матеріалу – це його крихкість, однак виробники активно впроваджують нові технології. Товсте загартоване скло витримує серйозні навантаження. Загартоване скло не боїться вологи, його легко утримувати в чистоті, тому стільниці з нього набули широкої популярності серед споживачів.

Популярний сьогодні стиль high tech неможливо уявити без стільниць із металевого покриття. Метал закріплюється на панелях з ДСП, лакується або фарбується. При цьому покриття може мати безліч різних відтінків або набувати особливої декоративності завдяки ефектам старіння, оксидування і напилення. Стилю high tech притаманні прості й лаконічні форми, що підкреслюються холодним блиском хромованого металу і скла. Нині скло нерідко замінюється прозорим пластиком. Сучасний ринок пропонує також стільниці з натурального дерева, що зовні нагадує паркет. Вони менше деформуються під впливом вологи, ніж вироби з однорідного матеріалу. Якщо необхідно обмежити свої задуми в умеблюванні ванної кімнати через брак вільного простору, то ідеальним варіантом стануть стільниці великої довжини, які дають змогу розмістити навколо умивальника всі необхідні вам туалетні атрибути, косметику і рушники.

Вдалим вибором для ванної кімнати буде стільниця з МDF, дуже стійка до підвищеної вологості ванних кімнат і спеціально розроблена для таких приміщень. Варто зазначити, що на відміну від ламінованих покриттів, поверхні виробів із МDF покриті лаком рівномірно, суцільним шаром, а це повністю виключає можливість псування стільниць від контакту з водою.

Не варто забувати, що головною вимогою до стільниць для ванної кімнати залишаються їхні функціональність, надійність і компактність.

Догляд:
Вимоги до стільниць мінімальні: вони не стикаються з підлогою та іншими поверхнями, не витримують особливих навантажень. Тому догляд залежить насамперед від типу покриття вашої стільниці. Масив дерева – найбільш традиційний матеріал для виробництва стільниць, хоча він і потребує постійної уваги. Вологість, подряпини, плями від вина, соків і масла можуть досить швидко зіпсувати бездоганний вигляд стільниці. Слід пам’ятати, що всі дерев’яні поверхні з часом можуть змінювати зовнішній вигляд не лише залежно від кліматичних характеристик і умов навколишнього середовища, але й від того, як за ними доглядає власник. Для очищення стільниць слід використовувати м’яку тканину або замшу, змочену і добре викручену перед використанням. Завжди ретельно висушуйте (протирайте сухою тканиною) зволожені ділянки після їх очищення чистки. Рекомендується застосування поліролів для дерева. При цьому для полірування (обробки) кухонних меблів не можна застосовувати поліролі (чи інші продукти побутової хімії), що протипоказані для контактів з харчовими продуктами. Не варто застосовувати тверді предмети (шкребки, губки із робочим покриттям з пластикового чи металевого волокнистого матеріалу) при очищенні.

Обережного поводження потребують і стільниці з натурального каменю. Твердому граніту не страшні механічні пошкодження, лужні та кислотні розчини, проте пористий мармур може мати мікротріщини, саме тому мармурові стільниці можуть тріснути не тільки від удару, але і від пролитого окропу. Стільниці з пористого мармуру вбирають у себе всі рідини. Плями від чаю, кави, соків і вина з кам'яної поверхні можна видалити тільки за допомогою шліфування. Окрім того, плити з натурального каменю мають велику масу. На покритті із, мармуру і травертину часто утворюються плями від жиру та вина. Згодом туди прилипає бруд, поселяться колонії мікробів, і вологе прибирання тут вже не допоможе, тільки повна дезінфекція. Також для мармуру небезпечні на перший погляд продукти, як кава і лимон. Від них на кам'яних плитах залишаються плями. Окрім того, мармурові стільниці є вразливими до ударів і подряпин. Як і будь-яке покриття, натуральний камінь якнайкраще збереже свої якості, якщо з ним поводитися обережно. Пролиті рідини краще відразу ж витирати. Скористайтеся вологою ганчіркою і м'якою абразивною очисною пастою або звичайним побутовим знежирювальним засобом. Робити очищення необхідно завжди лише круговими рухами. Якщо пляма потребує серйозніших зусиль, необхідно промити поверхню кілька разів теплою водою і витерти м’якою ганчіркою. Завжди після цього відновлюйте захисний глянець, користуючись м’якою абразивною очисною пастою. Висока температура один із найбільших ворогів покриття кам’яного покриття. Саме тому гарячий посуд слід завжди ставити на теплозахисну прокладку. Ніколи не залишайте гарячі сковорідки, виготовлені з чавуну, на стільниці з натурального каменю. Варто пам’ятати, що висока температура може пошкодити будь-яку поверхню!

На темних, густо забарвлених поверхнях подряпини, пил і звичайні сліди зношення будуть проявлятися виразніше, ніж на світлих текстурованих поверхнях .
Надзвичайної популярності серед споживачів набувають меблі з нержавіючої сталі. Щоб така стільниця прослужила вам не один рік і не втратила свого бездоганного блиску, слід дотримуватися кількох правил догляду на нею. Уникайте падіння важких предметів на поверхню стільниці. Не ставте на поверхню стільниці гарячі сковорідки і каструлі. Не нарізайте продукти безпосередньо на стільниці для уникнення глибоких подряпин. Не пересувайте важкий посуд по поверхні стільниці. Застосовуйте спеціальні засоби догляду за виробами із нержавіючої сталі, вони захищають її від зовнішніх пошкоджень і мають здатність зашліфовувати невеликі подряпини, а також запобігають появі відбитків пальців на поверхні стільниці. Не використовуйте губки і щітки з металевим напиленням, а також засоби догляду, які містять хлор. Мийні засоби для нержавіючою сталі мають володіють полірувальний ефект і при локальному використанні можуть спричинити зміну фактури стільниці в місці їх застосування.

Для поверхонь із ламінату і меламіну можливе застосування поліролів для пластиків. При цьому для полірування не слід застосовувати поліролі, які можуть пошкодити їх поверхню, і тих, які заборонено для контактів з харчовими продуктами. Уникайте при очищенні застосування твердих предметів (шкребки, губки з робочим покриттям із пластикового чи металевого волокнистого матеріалу).

Віра Нижник
Коментарі

Ігор Добуш, головний інженер будівельної фірми «Леополіс»:
- Сучасний ринок пропонує нам безліч варіантів стільниць для кухонь і ванних кімнат у стилі від мінімалізму до класики. Як матеріалові для виготовлення стільниць, дедалі більшу перевагу віддають каменю. Саме покриття із природного або штучного каменю підтримує певний стиль приміщення і надає йому саме тієї витонченості й елегантності, яку так бажає отримати покупець. Вибір матеріалу для стільниці переважно залежить від фінансових можливостей споживача. З технічної точки зору у будь-якого матеріалу є свої переваги і недоліки. При виборі стільниць керуватися саме надійністю обраного матеріалу. Стільниця це саме той елемент покриття у вашій кухні або ванній кімнаті, який витримує найбільші навантаження. Варто наголосити і на тому, що головне - це якість обраного виробу, яка повністю залежить від виробника. Не менш важливим є той аспект, що стільниця має бути максимально зручною для роботи і простою в догляді. Зручність роботи залежить від ергономічних аспектів, розмірів стільниці і перш за все висоти та її розташування. За рахунок правильно підібраної комбінації висоти нижнього ряду кухонних шафок і товщини стільниці (стандартний варіант 40 мм) досягається оптимальна з точки зору ергономіки висота робочої поверхні. Однак у сучасних колекціях можна знайти і модні стільниці зі збільшеною товщиною – до 80 мм.


Юлія Марчак, споживач:
- Нещодавно наша сім’я придбала нову кухню. Ремонт був довгоочікуваним і омріяним. У нас велика сім’я, і ми дуже багато часу проводимо на кухні. Тому до вибору її елементів підійшли з усією відповідальністю і вирішили, що це не місце для економії. Стільниці обрали зі штучного каменю, оскільки цей матеріал надійний і не боїться жодних пошкоджень. Така стільниця стійка до ударів і плям у будь-якому випадку, забруднення з такої стільниці можна легко видалити за допомогою мийного засобу і ганчірки. Не менш важливим фактором при виборі стільниці є екологічність покриття з штучного каменю. Таке покриття не випаровує жодних шкідливих речовин і не вбирає в себе жодних запахів, стійке до вологи. Вартість стільниці зі штучного каменю звичайно вища, ніж, скажімо, стільниць із ДСП покриття, однак ми віддаємо перевагу якості й довговічності.

Теги та ключові фрази
стильниця для роблення перогив, кухонні столи з камяною стільницею в епіцентрі, стільниця для пирогів, стільниці до кухні, розміри столєшні в кухні, ціна деревяної стільниці для кухні (пирогів), столешні максимальна довжина, купити в україні стіл на кухню з кам'яною столешнею, Вікно зі столешнею дизайн, кухонна суцільна стільниця різної висоти


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
17.04.2023р.

Зносостійка і красива тротуарна плитка – це ідеальне практичне покриття для території заміського дому. Нею можна покривати садові доріжки, тераси, паркувальні місця автомобілів, зони барбекю, під’їзні дороги. Тротуарна плитка (Київ) витримує жорстку конкуренцію асфальту, перетворившись у лідера дорожніх покриттів в Україні.

07.09.2010р.

У Львові влада допомогла будівництву двох нелегальних асфальтних...

У Львові у районі Рясне незабаром має запрацювати відразу два екологічно небезпечні асфальтні заводи. Ці шкідливі заводи будують, ігноруючи думку львів’ян та з порушенням чинного законодавства України, повідомила прес-служба Бюро екологічних розслідувань

27.05.2010р.

Нормативні документи, що стосуються експлуатації, ремонту,...

Перелік документів, згідно інформаційно-довідкової системи "Зодчий" станом на 13 квітня 2010 року.

26.05.2010р.

Нормативні документи, що стосуються об’єктів будівництва і...

Перелік документів, згідно інформаційно-довідкової системи "Зодчий" станом на 13 квітня 2010 року.

При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.