Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Україна торік експортувала понад 1 мільйон тонн цементу
31.05.2024р.

За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...

Скільки коштує квадратний метр відбудови
31.05.2024р.

Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...

Німецько-українська співпраця у будівельній галузі для відновлення України
25.04.2024р.

Дев’ять німецьких компаній візьмуть участь в...

Україна планує використовувати для відбудови відходи від руйнувань
02.02.2024р.

Згідно з даними органів місцевого самоврядування, на...

SoftServe розроблятиме для NASA технології будівництва на Місяці
02.02.2024р.

SoftServe від січня 2024 року розроблятиме технології...

7777
31.05.2011р. |
Камін в інтер’єрі
Для власників квартир у багатоповерхівках – це фантастична ілюзія, навіть якщо місця у них для облаштування гордовитого каміна вдосталь. Перед тим, як облаштувати камін, слід визначитися, який він повинен бути, і чи ваше помешкання дасть змогу здійснити цей задум.

Камін в інтер’єріЯкий камін обрати?
Каміни бувають «деревні» (тобто класичні), електричні, газові й бутафорні (декоративні). «Деревний» камін – класика стилю: язики м’якого полум’я, поскрипування дров, і легкий приємний запах диму. Облаштувати такий камін вдасться не кожному, адже ставити його можна тільки у приватних садибах або на останніх поверхах багатоповерхівок, де є змога прилаштувати топку і вивести дим у димар.
Якщо затишок у домі для вас перш за все і ви зупинилися на «деревному» каміні, то, насамперед, оберіть конструкцію майбутнього «обігрівача». Незмінною залишається конструкція самого каміна – топка, димар і корпус або порта.л. Усе решта – ваша уява та уміння й можливості майстра.


Особливості конструкції
Серцевина каміна – топка. Класичну топку виготовляють із цегли або з каменю. Її ще називають відкритою: ми бачимо, як у ній палахкотить вогонь. Сучасніші топки ставлять із чавуну, кераміки або з вогнетривкої сталі, яку зсередини футерують шамотом. Часто стінки топки роблять подвійними, а сама вона, як правило, – закрита. Нам не видно вогню у топці, а у кімнаті немає диму від горіння дров. Загалом топки працюють за двома схемами – за системою повітряного опалювання (використовують часто в печах) та за системою водяного опалювання (більш сучасний приклад опалювальної техніки, яка працює за такою схемою, – батареї), коли тепло утворюється від нагрітої води, труби якої прокладені у топці.
Корпус каміна виготовляють, як правило, зі звичайної цегли або з нових стійких матеріалів – вогнестійкого та міцного керомота чи шамотної цегли. Димар роблять із цегли або з металу, для якого потрібна ретельна теплоізоляція. Досить часто димарі, за словами спеціалістів з компанії «Каміни зі Львова», виготовляють з керамічних блоків. Труба, виготовлена з них, має два шари. Гаряче повітря проходить по внутрішньому шару, а холодне обдуває зовнішні стінки димаря, не даючи йому перегріватися. Керамічні блоки кріплять за допомогою спеціальної мастики, а після остаточного складання штукатурять і фарбують.

Форм і облицювальних матеріалів, якими покривають портал каміна – нині цілі каталоги. Для оздоблення камінів, як розповідають у компанії «Каміни зі Львова», використовують різноманітні камені (полірований або колотий мармур, граніт, піщаник кольорового та світлого тонів, травертин) і цінні породи дерева – дуб, клен, дика вишня. Також застосовують термостійку вузьку цеглу.

Стиль каміна
Від того, з чого збудований камін, які використано матеріали для оздоблення та яку він має форму, каміни негласно поділяють на «класичний», «кантрі», «модерн» і «хай-тек». Класичні каміни вирізняються порталом у вигляді літери «П», мають відкриту топку, часто декоровані мармуром або натуральним каменем чи деревом. Характеристикою камінів у стилі «кантрі» є малий або середній портал у вигляді літери «Д». Портал ставлять із цегли, черепашника, піщаника чи гіпсових порід. Камінам у стилі «модерн» притаманний мінімалізм у виборі форм порталу, сміливість у його оздобленні та сучасний дизайн. Стиль «хай-тек» у будівництві камінів характеризується використанням різних видів металу та сучасних будівельних матеріалів.
Камін в інтер’єрі














Фахівці радять
Класифікують каміни на вбудовані, прибудовані (часто кутові) й острівні – все залежить від того, як поставити топку. Якщо громіздкий камін хочуть поставити у приватному будинку, то його планують ще на момент проекту самої будівлі. Класично «деревні» каміни будують у вигляді літери «П», палять дровами, брикетом або бурим вугіллям.
Фахівці столичної будівельної компанії «Проксіма» радять не використовувати у відкритих камінах хвойної деревини, яка може спричинити небезпечне іскрове займання; та зачиняти дверцята топки, якщо такі є, своєчасно. Якщо дверцята зачинені раніше (до повного згоряння деревини), то з’являються осад ы пилюка, а якщо пізніше – то втрачається тепло.
Та все ж, за статистикою, у світі понад 70% камінів – не традиційні, а електричні. Вони не виділяють продуктів згоряння деревини, їх не треба чистити, стежити за відкритим вогнем. Крім цього, такий камін можна вмонтувати у будь-якій квартирі. За зовнішнім виглядом часто вони нічим не поступаються «деревним» – можуть бути вбудовані у стіну й облицьовані дорогим мармуром із безліччю додаткових аксесуарів. На дверцятах топки, за якими захований електричний пальник, встановлюють спеціальне керамічне скло, на якому цілком правдоподібно дерев’яні поліна горітимуть у язиках полум’я. Економніший варіант електричних камінів – не вмонтований, а переносний, який можна прилаштувати у будь-якій просторій кімнаті.
Ще одним різновидом камінів є газові. Вони складнішої конструкції, ніж електричні, – крім топки, мають ще трубу, яка виводить вуглекислий газ та інші продукти згоряння назовні. Для встановлення цього камінап потрібен дозвіл газової служби. Працює камін за допомогою атмосферної газової грілки, прикріпленої на металеву арматуру та приєднаної до автоматичної системи керування, яка дає змогу вручну керувати процесом. Підключають такі каміни до газового балона або із природним газом, або зі зрідженим пропан-бутаном. Часто газові каміни облаштовують у старому «деревному» каміні, який не використовується.
Бутафорний, або ж декоративний камін – повністю елемент декору. Він стає у пригоді у таких випадках, коли немає змоги поставити класичний камін.. Як би там не було, асортимент сучасних «обігрівачів» – широкий, як і вигоди від нього та позитивні емоції. І якщо ваша квартира чи будинок відповідають усім технічним вимогам, а також потребують певного стильового оновлення, не вагайтеся – класика ніколи не підведе, а зручне крісло перед каміном стане улюбленим місцем вечірнього відпочинку.


Христина ДРОГОМИРЕЦЬКА



Коментарі:
Ігор Анатолійович Окунь, директор ТОВ «Новослав» (ТМ «Канадські печі»):
Торгова марка «Канадські печі» пропонує споживачам топки, які більше відомі як «Булерян». Це – сучасна буржуйка. Радянська буржуйка була відкритою, тепло дров виходило в димохід і, по суті, опалювало вулицю, а не приміщення. У наших топках дві камери та одна ширма. Ідея її така: коли дрова розгорілися, закривається тяга у димарі, прикривається передня ширма віддувала, обмежується кількість кисню. Коли кисню для горіння не вистачає, дрова починають тліти. При тлінні пічні гази, які утворюються, попадають у вторинну камеру, куди подається кисень, де і загоряються пічні гази. Тобто в першій камері дрова не горять, а тліють, а у другій камері гази для горіння дров загоряються. Так ми отримуємо в печі максимальну енергію дров і мінімум викидів у димохід. Температура газів, які утворюються від горіння дров – 100-200 °С. Якщо у звичайній буржуйці, де відкритий вогонь, температура 600-700 °С , то тут вона менша, але з більшою корисною дією. Опалюють топки брикетами, полінами. Ці печі використовують і для камінів. Єдине, вони будуть закритого типу, без скляного перекриття, без відкритого вогню. Основа та сама, тільки камін декорують, роблять портал, а повітря розподіляють у повітроводи, аби воно циркулювало по приміщенню.

Теги та ключові фрази
майстер для встановлення булерянів львів, камін власноруч, каміни вимуровані з каменю, http, камін в інтерєрі, електричні каміни у львові, ціна на каминий портал сучаснийдизайн, Ідеї для енергозбереження димоходів каміна, каміни углові ціна, каміни муровані
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
17.04.2023р.

Зносостійка і красива тротуарна плитка – це ідеальне практичне покриття для території заміського дому. Нею можна покривати садові доріжки, тераси, паркувальні місця автомобілів, зони барбекю, під’їзні дороги. Тротуарна плитка (Київ) витримує жорстку конкуренцію асфальту, перетворившись у лідера дорожніх покриттів в Україні.

07.09.2010р.

У Львові влада допомогла будівництву двох нелегальних асфальтних...

У Львові у районі Рясне незабаром має запрацювати відразу два екологічно небезпечні асфальтні заводи. Ці шкідливі заводи будують, ігноруючи думку львів’ян та з порушенням чинного законодавства України, повідомила прес-служба Бюро екологічних розслідувань

27.05.2010р.

Нормативні документи, що стосуються експлуатації, ремонту,...

Перелік документів, згідно інформаційно-довідкової системи "Зодчий" станом на 13 квітня 2010 року.

26.05.2010р.

Нормативні документи, що стосуються об’єктів будівництва і...

Перелік документів, згідно інформаційно-довідкової системи "Зодчий" станом на 13 квітня 2010 року.

При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.