Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?
БудЕксперт від 23.11.2013 Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері |
БудЕксперт від 09.11.2013 Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога |
БудЕксперт від 26.10.2013 Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори |
БудЕксперт від 12.10.2013 Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету |
БудЕксперт від 28.09.2013 Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою |
БудЕксперт від 21.09.2013 Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли |
Дах - Покрівельні матеріали Укладання металочерепиці, утеплення |
Дах - дерев'яна конструкція Обробка деревини, покрівельний пиріг |
Цегла як будівельний матеріал Виробництво, технічні характеристики |
Ринок камінів Паливо для камінів, обслуговування, дизайн |
Металопластикові вікна Виробництво, вибір, експлуатація |
Бруківка Виробництво, укладання, дизайн |
Сонячні колектори Принцип дії, монтаж, обслуговування |
Як встановити басейн власноруч і лише за годину? Встановлення та догляд |
Двері – візитна картка помешкання Встановлення та догляд |
Утеплення будинку пінопластом Експлуатація та догляд |
Утеплення будівель Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів |
Каналізація приватного будинку Опис, вимоги, монтаж |
Автоматичні гаражні ворота Типи, конструкція, автоматика воріт |
Електроінструменти Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти |
Кахельна плитка Перевірка якості, укладка, догляд |
Розумний будинок Проектування системи, управління, безпека |
Фільтри для води Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна |
Водовідведення та зберігання води Труби, баки для води |
Мансардні вікна Конструкція, аксесуари, користування |
Натяжні стелі Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд |
Вибір душової кабіни Тип кабін, встановлення, догляд |
Вибір каміна Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування |
За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...
Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...
Дев’ять німецьких компаній візьмуть участь в...
Згідно з даними органів місцевого самоврядування, на...
SoftServe від січня 2024 року розроблятиме технології...
Причини та наслідки
Зазвичай зволоження стін зумовлене низкою причин: протікання даху, відсутність або несправність водостоків, погана вентиляція, відсутність пароізоляції в приміщеннях із підвищеною вологістю, несправність сантехнічних мереж або системи опалення. Проте однією з основних причин темних стін є відсутність або ж порушення вертикальної та горизонтальної гідроізоляції.
Якщо до постійної вогкості додається ще й тепло, наприклад, як у житлових напівпідвальних приміщеннях, то вже через деякий час на вологих місцях з’являються чорні плісняві колонії грибка.
Методи усунення темних плям
Найперше, що потрібно зробити, – це позбутися підвищеної вологості, адже якщо не ліквідувати першопричини, проблема нагадає про себе вже через 2−3 місяці, максимум півроку.
Дорогим і не завжди ефективним методом боротьби є поновлення пошкодженої гідроізоляції. Особливо це стосується старого будинку. Аби захистити будинок від вологи, яка підіймається із землі, потрібно встановити гідрозахист як на вертикальній площині підземної частини стіни, так і горизонтальній – між фундаментом та стіною. Інколи спеціалісти рекомендують зруйнувати будинок до основи, встановити гідрозахист і заново звести стіни. Зрозуміло, що такий метод може дозволити собі не кожен, адже він потребує часу і значних капіталовкладень.
Часто у своїй практиці спеціалісти обмежуються виконанням лише вертикальної гідроізоляції. Такі гідроізоляційні роботи спричиняють ізоляцію лише від бокового прилеглого ґрунту. Тому повністю зупинити потрапляння вологи до конструкції є не можливим через відсутність горизонтальної ізоляції.
Пропозиції ринку
Сьогодні будівельний ринок пропонує безліч засобів для боротьби зі сирістю у приміщеннях. Серед них − різноманітні осушувальні штукатурки з мікропористою структурою для відновлення й осушення вологих кам’яних або цегляних стін. Проте такий метод не завжди є ефективним, оскільки штукатурки не висушують їх, а просто приховують проблему, яка через деякий час знову-таки нагадає про себе.
Широкого використання набули і комплексні засоби, такі наприклад, як «BioRid», до складу якого входять компоненти, які дадуть змогу очистити, заґрунтувати і покрити певні місця на стінах. За словами фахівців, цей засіб не лише запобігає появі конденсату, а й висушує поверхню, знищує сирість, грибкові спори, а також бореться із задавненим грибком.
У боротьбі із темними плямами застосовують і гідроізолювальні матеріали. Проте цей метод не завжди дає стовідсоткову гарантію, адже вода залишається в стінах і ще довго випаровуватиметься через приміщення.
Осушувач повітря або водопоглинач
Ще один пристрій, який не так давно набув популярності серед населення, є осушувач повітря, який дуже часто спеціалісти називають водопоглиначем. Адже він – це ніби зволожувачі навпаки. Основне завдання зволожувачів – знижувати рівень вологи в приміщенні (тому встановлювати таке обладнання, де вже й так сухе повітря, не рекомендують). Найчастіше осушувачі використовують у підвалах, кухнях, гаражах і спортивних залах, а також при виконанні низки оздоблювальних робіт (наклеювання шпалер, фарбування стін тощо).
За своєю специфікою осушувач є моноблочним кондиціонером: вентилятор подає повітря з приміщення на випарник (радіатор із зниженою температурою), при цьому повітря охолоджується, волога з повітря конденсується і стікає в піддон, потім осушене повітря подається на конденсатор (радіатор із підвищеною температурою), де нагрівається і подається в приміщення. За цим принципом працює більшість сучасних осушувачів. Насправді, як побутовий осушувач повітря можна використовувати будь-який віконний кондиціонер, встановивши його всередині приміщення, яке осушують, і забезпечивши відведення конденсату.
Основною характеристикою осушувача повітря є його продуктивність, яка визначає, скільки води за певний проміжок часу може видалити осушувач при певній температурі і вологості повітря.
Основною перевагою побутових моделей є компактність і мобільність. Зазвичай вони оснащені регулятором вологості і фільтром для очищення води. Вони легко монтуються і гарантують підтримання заданого рівня відносної вологості. Види осушувачів різняться − від простих побутових моделей («тумбочки на колесах») до великих металевих конструкцій, покритих спеціальною антикорозійною емаллю.
Один із виробників осушувачів повітря − компанія «Dantherm» (Данія), яка є світовим лідером із виробництва подібного обладнання. Побутові осушувачі повітря також виробляють «Mitshubishi Electric» (Японія), «Honeywell» (США) і «КROLL GmbH – компанія».
Найбільш сучасним й ефективним способом ліквідації вологості фахівці вважають метод, який базується на явищі електроосмосу – руху рідини через капіляри, пори діафрагми або масиви дуже дрібних частинок при накладанні зовнішнього електричного поля.
Ця модернова методика відома ще з 70-х років минулого століття, проте широкого застосування в Україні вона так і не набула. Що не скажеш про Європу, адже тут, починаючи з 90-х років, електроосмос був визнаний найефективнішим способом боротьби зі сирістю. Найбільш вдалими і розповсюдженими у Європі є апарати електроосмосу, виготовлені у Німеччині, Польщі та Австрії.
Цей пристрій працює без механічної дії на матеріал будови, що осушується (камінь, цегла, бетон тощо). Апарат GPL генерує абсолютно безпечні для людини електромагнітні хвилі відповідних параметрів, створює явище зворотного динамічного електроосмосу, тобто рух молекул води в капілярах у напрямку землі. В результаті дії приладу вода витісняється в землю і стіни стають сухими. Пристрій монтують під час експлуатації будинку, незалежно від пори року, на стіні в підвалі або на першому поверсі вище рівня вологості. Після висушування пристрій продовжує діяти, запобігаючи новому зволоженню будинку.
Як бачимо, сьогодні на будівельному ринку представлено великий асортимент будівельних матеріалів, а також спеціальних пристроїв, які допомагають побороти таке негативне явище, як сирі стіни. Тому вибір залишається за покупцем. Але пам’ятайте, що народна приказка «скупий платить двічі» залишається актуальною і донині.
За матеріалами газети "БудЕксперт"
www.budekspert.com.ua
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
ЦВІЛЬ У ПОМЕШКАННІ – РЕАЛЬНІ ЗАГРОЗИ
Останніми роками широких масштабів набула проблема ураження покрівельних, стінових і підлогових конструкцій, укладених за багатошаровою технологією із застосуванням комплексу паро-, гідро- і теплоізоляційних матеріалів.
Міфи зовнішнього утеплення панельних будинків
Утеплення окремих квартир з боку фасаду багатоповерхових житлових будинків, крім недовгострокового позитивного ефекту для мешканців цієї квартири, має низку істотних недоліків, що не дають можливості рекомендувати такий тип утеплення для масового застосування.
Після введення нових будівельних норм, що посилили вимоги до теплозахисту, правильне використання якісної теплоізоляції стало насущною необхідністю. Сьогодні у будівництві використовують сучасні матеріали і технології, що дають змогу зберегти тепло ефективніше. Це, наприклад, складні тришарові конструкції із залізобетонних панелей, блоків легкого бетону, цегли з обов'язковим середнім шаром із теплоізоляції, а також багатошарові системи фасадного утеплення – вентильовані фасади і системи "мокрого" типу.