Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстраціюПартнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Україна торік експортувала понад 1 мільйон тонн цементу
31.05.2024р.

За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...

Скільки коштує квадратний метр відбудови
31.05.2024р.

Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...

Німецько-українська співпраця у будівельній галузі для відновлення України
25.04.2024р.

Дев’ять німецьких компаній візьмуть участь в...

Україна планує використовувати для відбудови відходи від руйнувань
02.02.2024р.

Згідно з даними органів місцевого самоврядування, на...

SoftServe розроблятиме для NASA технології будівництва на Місяці
02.02.2024р.

SoftServe від січня 2024 року розроблятиме технології...

266
28.10.2023р. |
Тріщини у будинку – що робити ? Як закрити тріщини в цегляній стіні
Пересічній людині важко зрозуміти, що робити з тріщинами у цегляному будинку. Тільки досвідчений будівельник може достовірно встановити причину їх виникнення і дати практичну пораду щодо їх усунення.


 

Від чого ж з’являються тріщини у стінах будівлі?

Класифікація та причини утворення тріщин

Поява міцного і технологічного портландцементу зробило революцію в будівельній справі. Однак, у нової в’яжучої речовини з точки зору ризику утворення тріщин є один істотний недолік – висока швидкість твердіння.

Як відомо, будівля після спорудження не одразу займає стабільне місце у масиві ґрунту. Процес природної усадки йде кілька років. Розчин на цементі, навпаки, дуже швидко набирає міцність. Така велика різниця між часом осадових деформацій і активним набором міцності портландцементом призводить до появи тріщин, які розривають цегляну кладку .

 

З вапняним розчином простіше. Він твердне повільно, тому при осаді фундаменту наскрізних пустот в стінах, як правило, не виникає. Саме тому в будівлях, які простояли століття, ми спостерігаємо тріщин набагато менше, ніж у сучасних швидкісних новобудовах.

Фахівці класифікують тріщини в цегляній кладці за такими ознаками:

 

- причина утворення: конструктивні, деформаційні, усадочні, температурні, знос;

- вид руйнування: розрив, розчавлювання, зріз;

- категорія: горизонтальні, вертикальні, похилі;

- обрис: криволінійні, прямі, замкнуті (не доходять до краю стіни);

- глибина: наскрізні, поверхневі;

- ступінь небезпеки: не небезпечні, небезпечні;

- величина розкриття: волосяні (до 0,1 мм), дрібні (до 0,3 мм), розвинені (0,4-0,8 мм), великі (1 мм і більше).

Причин виникненнятріщин у будинку досить багато:

 

1. Осадка ґрунту. Її може викликати нерівномірна стисливість ґрунту (щільні і слабкі ділянки), нерівномірне завантаження фундаменту, просочування у грунт водопровідних і каналізаційних вод, яка призводить до появи похилих розколів, що доходять до краю стіни або ж виникненню вертикальних (похилих) тріщин у середній частині фасаду.

2. Промерзання і відтавання ґрунту. Промерзання ґрунтів викликає нерівномірний підйом фундаменту (якщо його підошва розташована вище ніж точка промерзання ґрунту). Особливо небезпечний цей процес для будівлі, яку споруджуюють вага стін у нього невелика. На стінах у цьому випадку утворюється безліч тріщин. При весняному відтаванні ґрунту відбувається зворотний процес – осадка фундаменту. Стіни отримують нові пошкодження.

3. Ремонт тріщини в стіні може знадобитися після добудови нового приміщення. Від цього в ґрунті в основі розвиваються додаткові напруги стиску, що призводять до осідання фундаменту. В результаті у прилеглих стінах наявної будівлі виникають похилі тріщини (розкриваються вгору).

 

4. Нерівномірні навантаження на фундамент у межах однієї будівлі. У сучасних будинках довгі засклені стіни часто чергуються з глухими ділянками. Різниця у навантаженні призводить до нерівномірного осідання фундаменту.

 

5. Виривання котловану поруч з будівлею. Якщо будинок стоїть на схилі котловану або близько від нього, то сповзання ґрунту впливає на фундамент і в цегляних стінах з боку котловану з’являються похилі тріщини.

 

6. Вплив сусідніх фундаментів. Напружені зони накладаються, збільшуючи стиснення ґрунту і його осідання.

 

7. Поверхневі навантаження. При складуванні великої кількості будматеріалів поруч зі споруджуваним будинком в ґрунті з’являються додаткові напруги. Вони можуть викликати значну осадку фундаменту і появу тріщин.

 

8. Динамічні впливи. В результаті забивання паль, постійного руху важкого транспорту, роботи компресорів відбувається ущільнення піщаних ґрунтів і розм’якшення глинистих. В результаті фундамент отримує осідання, а стіни – тріщини.

 

9. Температурні деформації, які викликають утворення тріщин в середній частині стін (вертикальний напрямок). Закладення тріщин у цегляних стінах найчастіше потрібно для довгих будівель, які не мають температурних швів.

 

10. Перевантаження кладки. З’являються у простінках і на стовпах. Характерна ознака тріщин розчавлювання – замкнутість і вертикальний напрямок. Вони дуже небезпечні, оскільки можуть викликати раптове руйнування простінка, за яким слідує ланцюгова реакція падіння всіх інших.

 

11. Усадочні деформації (безпечні). Спостерігаються на поштукатурених стінах (тріщини невеликі, безладно розкидані, замкнуті, не доходять до краю стіни). Причина появи – усадка занадто жирного штукатурного розчину.

До категорії безпечних також відносяться вертикальні прямолінійні тріщини з постійним розкриттям по довжині. Вони локалізуються в місцях прилягання стін (старої та нової).

 

Як відремонтувати тріщини у цегляних стінах?

Відповісти на запитання про те, як закрити тріщину в стіні цегляного будинку можна тільки після виявлення причини її утворення і стабілізації самого процесу їх утворення.

 

Для контролю за тріщинами використовують гіпсові зайчики, які ставлять безпосередньо в зоні їх розвитку. Якщо крихкий гіпс не луснув протягом певного часу, можна говорити про припинення процесу тріщиноутворення і приступати до його ліквідації.

Інший варіант – пластинчастий маяк зі шкалою

Замазати тріщину міцним цементним розчином і обмежитися цим можна у тому випадку, коли вона невелика (до 5 мм), не наскрізна і не збільшується у розмірі.

Для ремонту широких тріщин застосовують цегляні замки. Для цього з масиву кладки зі зовнішньої та внутрішньої сторони стіни прибирають тріснуту цеглу, а на її місце на розчин кладуть нову.

 

Покращений варіант такого рішення – вставка металевого якоря (потужня пластина з двома штирями). Його розміщують з того боку, куди розвивається тріщина (розширення догори – якір зверху, розширення донизу – якірна пластина знизу).

На наскрізні тріщини ставлять по дві сталеві пластини з натяжними болтами, пропущеними через стіну. Альтернативний варіант – забивання в кладку з обох боків стіни сталевих скоб.

Якщо тріщина пішла на ділянці обпирання плити перекриття на стіну (недостатня площа опорної площі), то під плиту заводять швелер. З іншого боку на стіну ставлять сталеву накладку і скріплюють їх стяжними болтами.

При появі тріщин у цегляних простінках зовнішніх стін використовують сталеві обойми. Їх розмір і конструкція залежить від ширини простінка.

Всі описані варіанти ремонту можна побачити на малюнку:

а – установка цегляного замка; б – цегляний замок з якорем; посилення пластинами з натяжними болтами (в – рівна стіна; р – кут стіни); д – ремонт наскрізної тріщини сталевими скобами; е – ремонт в місці обпирання плити перекриття; ж – посилення тріснутого простінка.

1 – цегляна стіна; 2 – ніж; 3-цегляний замок; 4-цементний розчин; 5-стяжний болт; 6-швелер (якір); 7 – накладка з сталі; 8 – скоби (крок установки 50 см); 9 – плита перекриття; 10 – простінок цегляний; 11 – куточок; 12 – оздоблювальний шар.

 

При появі тріщин, які загрожують цілісності будинку, доводиться приймати більш  дієві заходи, які полягають в установці сталевих стержнів-анкерів зі зовнішньої та внутрішньої сторони стіни, що «заковують» всю будівлю в потужний сталевий бандаж.

Відзначимо, що за станом цегляного і блочного будинку (особливо нового) потрібно уважно стежити. Щораніше будуть виявлені тріщини, то менше фінансів і часу знадобиться для їх усунення.

 

Теги та ключові фрази

Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
06.05.2020р.

ЦВІЛЬ У ПОМЕШКАННІ – РЕАЛЬНІ ЗАГРОЗИ

Останніми роками широких масштабів набула проблема ураження покрівельних, стінових і підлогових конструкцій, укладених за багатошаровою технологією із застосуванням комплексу паро-, гідро- і теплоізоляційних матеріалів.

11.08.2017р.

Міфи зовнішнього утеплення панельних будинків

Утеплення окремих квартир з боку фасаду багатоповерхових житлових будинків, крім недовгострокового позитивного ефекту для мешканців цієї квартири, має низку істотних недоліків, що не дають можливості рекомендувати такий тип утеплення для масового застосування.

01.07.2016р.

Де потрібна теплоізоляція?

Після введення нових будівельних норм, що посилили вимоги до теплозахисту, правильне використання якісної теплоізоляції стало насущною необхідністю. Сьогодні у будівництві використовують сучасні матеріали і технології, що дають змогу зберегти тепло ефективніше. Це, наприклад, складні тришарові конструкції із залізобетонних панелей, блоків легкого бетону, цегли з обов'язковим середнім шаром із теплоізоляції, а також багатошарові системи фасадного утеплення – вентильовані фасади і системи "мокрого" типу.

При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.